Kuchnia w drewnie

06.01.2016

Komponując wygląd pomieszczeń w naszym domu, staramy się zwykle dopasować stylem albo całe mieszkanie, albo każde z pomieszczeń tworzymy w odrębnej stylistycznie aranżacji.Kuchnia w drewnie jest jednym z pomysłów.

A takich może być wiele, oferty sklepów są bardzo bogate, trafiają w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów i skutecznie zachęcają ich do zastosowywania w swoich domach, coraz to nowocześniejszych i lepszych rozwiązań. Jednak nadal pozostają osoby, którym podoba się styl poprzednich lat i komponując wygląd pomieszczeń, starają się nawiązać stylem do ubiegłego stulecia. Jednym z przykładów takich rozwiązań jest kuchnia w drewnie. Nie jest to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań, nie grzeszy również funkcjonalnością. Jednak bezsprzecznie, taka kuchnia stanowi jedną z najładniejszych aranżacji, która zaczyna zdobyć coraz to szersze grono konsumentów.

drewno w kuchni rustykalnej

drewno w kuchni rustykalnej

Kuchnia w drewnie to przede wszystkim prestiż. Prawdziwe drewno dodaje charakteru pomieszczeniu, sprawia, że przenika do niego namiastka luksusu. Ponadto meble wykonane z drewna nie maja zazwyczaj jednej kolorystki, gdyż jak wiadomo drewno potrafi przybrać różne barwy, w zależności od wzorów, jakie znajdują się w głębi pnia.  Mamy, więc do wyboru nieskończenie wiele odcieni z całej ferii barw i kolorów.  Meble z drewna są dość przytłaczające, dlatego polecane są głownie dla większych powierzchni. Zastosowanie mebli z drewna nada miejscu klimat, którego nie mogłyby zapewnić meble z innego rodzaju surowca. Jednak nie tylko meble muszą być z drewna. Kuchnia w drewnie może być złożona również z drewnianej podłogi olejnej lub lakierowanej, której warto poświecić uwagę i troskę, aby nie doszło do większych zarysowań. Oryginalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie drewnianego sufitu.  Aby całe pomieszczenie napawało wzrok swym wyglądem, powinniśmy dobrać odpowiednie ozdoby i dekoracje. Dobrym rozwiązaniem będą awangardowe obrazy, rzeźby i innego typu dzieła sztuki.

nowoczesna kuchnia z drewna egzotycznego

nowoczesna kuchnia z drewna egzotycznego fot.www.wec.co.nz

Kuchnia w drewnie, może być wykonana z jasnego bądź ciemnego surowca, i to od jego koloru zależą wcześniej wspomniane dodatki dla wnętrza.  Jasne, ożywiające pomieszczenie ozdoby sprawdzą się przy wyborze ciemnego drewna natomiast ciemniejsze i nadające pokojowi pewien rodzaj prestiżu ramy obrazów będą idealne dla pomieszczeń z jasnym drewnem. Kuchnia w drewniemoże nadać się do różnego rodzaju aranżacji. Mogą być to bardziej nowoczesne rozwiązania, w których drewno będzie uzupełnione o urządzenia i maszyny najnowszej technologii, oraz tradycyjna kompozycja stylistyczna, mosiężne uchwyty od szafek, haftowane serwetki oraz ozdobne firanki. Oprócz tego drewno podzielone jest nie tylko na kolory, ale również na pochodzenie. Wybór zależy od klienta, który może dokonać decyzji pomiędzy rodzimym drewnem a tym pochodzenia egzotycznego. Ściana w drewnie stanowi jeden z elementów, jakie możemy użyć w naszej kuchni.

nowoczesne drewniane wnętrze

nowoczesne drewniane wnętrze fot. individualdesign.com.au

Najtańszym rozwiązaniem będą panele ścienne imitujące prawdziwe drewno, które mogą zostać użyte również do pokrycia podłogi.  Aby zyskać na estetyce, warto polakierować poszczególne części przed albo po zamontowaniu. Wykonanie takiego montażu wymagań zachowania szczelności pomiędzy poszczególnymi deskami, tak aby nie dostała się tam wilgoć. Inną opcją może być zastosowanie sklejki. Jest to jedno z najbardziej powszechnych zastosowań.

Taka sklejka również może zostać polakierowana, czy też zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Zastosowanie prawdziwego drewna do wykończenia wnętrza to skorzystanie z tak zwanej boazerii. Współcześnie wielu projektantów wnętrz łączy różnego typu struktury i kolory ze sobą właśnie za pomocą boazerii, uzyskując w ten sposób niepowtarzalne struktury do wielu wnętrz. Drewno to materiał, o którego trzeba odpowiednio dbać i które trzeba pielęgnować, aby dzięki temu służyło nam wiele lat. Musimy w tym celu zakupić dobrej, jakości płyny czyszczące oraz lakier, który pomoże nam ustrzec się zarysowania powierzchni mebli, podłogi oraz ściany. Kuchnia w drewnie stanowi dobre rozwiązanie dla osób, ceniących estetykę pomieszczenia i możliwość stworzenia wielu aranżacji.

Więcej w kategorii: Kuchnia

Kuchnia w drewnie

nowoczesne drewniane wnętrze

Komponując wygląd pomieszczeń w naszym domu, staramy się zwykle dopasować stylem albo całe mieszkanie, albo…

więcej

Mała kuchnia

mała kuchnia

Współczesna pani domu, nie ma czasu na produkcję przetworów czy codzienne gotowanie wielodaniowych posiłków. Do…

więcej

Metraż kuchni

aranżacja duzej kuchni

Kuchnia to jedno z ważniejszych jeżeli nie najważniejszych pomieszczeń domu. Jest to miejsce, w którym…

więcej

Dodaj komentarz