Kuchnia w kawalerce

20.11.2012

Małe pomieszczenie, jakiego typem jest kuchnia w kawalerce nie lubi dużej ilości detali, w tym ozdób typu rzewny obrazki, haftowane firanki i zdjęcia psów na ścianach. 

Na aranżację kuchni ma wpływ nie tylko ilość pieniędzy, jakie możemy przeznaczyć na remont pomieszczenia, ale również metraż, jaki możemy zagospodarować. Ci szczęśliwcy, którzy dysponują sporą ilością miejsca, nie muszą głowić się nad różnego typu rozwiązaniami, aby zwiększyć funkcjonalność kuchni, oraz objętość jej wnętrza.

mała kuchnia z pomysłem

mała kuchnia z pomysłem fot. asapela.com

Jednak mieszkańcy mniejszych powierzchni, w tym ci, którzy nie wiedzą jeszcze jak wyglądać będzie ich kuchnia w kawalerce, powinni zastosować się do paru rad, które skutecznie pomogą im w odpowiednim zagospodarowywaniu miejsca, bowiem taka kuchnia wymaga szeregu zabiegów, które sprawią, że pomieszczenie wyda się bardziej obszerne.

W kawalerce, każdy metr kwadratowy jest drogocenny i sprawia, że szybciej poruszamy się w kuchni. Chcąc powiększyć optycznie objętość kuchni w kawalerce, musimy wybrać jasne, pastelowe kolory do pomalowania ścian. Świetnie sprawdzi się biel, jasnoniebieski, jasnożółty oraz jasnozielony, które przy okazji pobudzą nas z rana. Ogółem wszystko, co jasne powiększa, taka jest jedna z zasad dobranych aranżacji małych wnętrz.  Jeżeli chcemy wytapetować ściany, powinniśmy wybrać poziome linie, również w jasnych kolorach. Dekoracje typu obrazy i zestawy naczyń nie powinny stanowić zbyt dużego kontrastu ze ścianą i meblami, mogą stać się zbyt przytłaczające dla jasnego otoczenia.

funkcjonalna mała kuchnia

funkcjonalna mała kuchnia fot. www.asapela.com

Podłoga może mieć dowolny odcień oraz wykonana być z tekstury, jaka tylko nam odpowiada, nie odgrywa, bowiem większej roli w optycznym zwiększaniu metrażu. Pomieszczenie, jakiego typem jest kuchnia w kawalercenie lubi dużej ilości detali, w tym ozdób typu rzewny obrazki, haftowane firanki i zdjęcia psów na ścianach.  Ponadto nie powinniśmy zagracać pokoju nieprzydatnymi urządzeniami, lub takimi, które da się łatwo schować w szafce, albo innym miejscu. Ważne, aby nie leżały na wierzchu, tworząc bałagan, który wyeksponuje ciasność kuchni. Priorytetową cechą mebli użytych w kuchni w kawalerce powinna być duża funkcjonalność i praktyczność.  Jeżeli możemy użyć jednego przedmiotu bądź urządzenia w różnych celach, jest on stworzony do naszej kuchni.  Sprawdza się również, różnego typu meble, które można łatwo schować.

kompaktowa kuchnia przyszłości

kompaktowa kuchnia przyszłości fot. www.roomu.net

Stolik a przy nim niskie krzesła, które można pod niego wsunąć?  Idealne wręcz rozwiązanie. Ma to na celu zyskanie jak największej przestrzeni do zagospodarowania. Dobrym pomysłem będzie również wbudowanie lodówki w ścianę, dzięki temu zyskamy o wiele więcej metrów kwadratowych.  Zastosowanie jak największej ilości szafek i półek również da nam nieco więcej miejsca na różnego rodzaju maszyny i urządzenia, bądź na niezagospodarowaną przestrzenią, dzięki której poruszanie się w pomieszczeniu stanie się  o wiele łatwiejsze. Oświetlenie, w jakie powinna wyposażona być kuchnia w kawalerce, powinno składać się z większej górnej lampy oraz małych bocznych. Nie należy stosować lampek na blatach, gdyż stworzą one wrażenie bałaganu, oraz zagracając powierzchnię blatu, zmniejsza ilość miejsca, jaka pozostaje nam do wykorzystania. Najlepiej sprawdza się lampy przylegające do sufity, nie takie, które zwisają. Kuchnia w kawalerce jest zazwyczaj typem kuchni otwartej, to znaczy bez czwartej ściany.

Mając do dyspozycji jedynie takie rozwiązanie, możemy zastanowić się nad zbudowanie wyspy z szafek na środku pomieszczenia. Sprawi to, że uzyskamy równocześnie blaty do przygotowywania potraw, a w połączenie ze stolikiem barowym, będziemy mogli cieszyć się również stołem. W taki przypadku, konieczność posiadania stołu i krzeseł nie jest już obowiązkowa. Dostajemy, więc więcej cennych metrów kwadratowych, dzięki którym nasza kuchnia w kawalerce staje się bardziej funkcjonalna i większa. Jak widać powyżej, kuchnia w kawalerce wymaga naprawdę wielu metod, aby powiększony został jej nie tylko rzeczywisty ale i optyczny metraż. Aranżacja kuchni w kawalerce powinna być dokładnie przemyślana, aby popełnić jak najmniej błędów i jak najwięcej dobrych wyborów.  Jednak nie powinniśmy zrażać się mnogością tych zabiegów, gdyż na pewno odpowiednio zastosowane dadzą  wielce zadowalający efekt.

Więcej w kategorii: Kuchnia

Kuchnia w drewnie

nowoczesne drewniane wnętrze

Komponując wygląd pomieszczeń w naszym domu, staramy się zwykle dopasować stylem albo całe mieszkanie, albo…

więcej

Mała kuchnia

mała kuchnia

Współczesna pani domu, nie ma czasu na produkcję przetworów czy codzienne gotowanie wielodaniowych posiłków. Do…

więcej

Metraż kuchni

aranżacja duzej kuchni

Kuchnia to jedno z ważniejszych jeżeli nie najważniejszych pomieszczeń domu. Jest to miejsce, w którym…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>