Mała kuchnia

05.03.2013

Współczesna pani domu, nie ma czasu na produkcję przetworów czy codzienne gotowanie wielodaniowych posiłków. Do codziennego gotowania czy odgrzewania posiłków wystarcza nam całkowicie mała kuchnia.

Coraz częściej ze względów ekonomicznych i społecznych wybieramy małe mieszkania. Rozplanowanie i rozmieszczenie wygodnego, funkcjonalnego i jednocześnie efektownego pod względem aranżacyjnym mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Najczęściej, zwłaszcza w miastach, wybiera się opcję otwartej przestrzeni mieszkalnej, w której umownie wydzielona jest strefa wypoczynku, jadalnia i mała kuchnia w formie aneksu.

mała kuchnia
Nie okłamujmy się jednak, urządzenia AGD, sprzęty do gotowania, nakrycia wszystko to bez czego nie wyobrażamy sobie wygodnego życia, musi pomieścić mała kuchnia.  I tylko wówczas będzie ona funkcjonalna, jeśli wybierzemy pojemne i ergonomicznie rozmieszczone szafki, często pełniące wiele funkcji naraz.

Nie bez znaczenia jest tu kolorystyka, ponieważ mała kuchnia, będąca integralną częścią mieszkania, musi tworzyć aranżacyjną całość. Wybierajmy więc neutralne i spokojne kolory, nie unikając intensywnych nasyconych barw.  W przypadku niewielkiej powierzchni, na której musi się pomieścić wiele sprzętów i drobiazgów, nie możemy sobie pozwolić na wyeksponowanie ich na zewnątrz. Mała kuchnia jest dużo trudniejsza do zaaranżowania niż kuchnia na dużej powierzchni.

Więcej w kategorii: Kuchnia

Kuchnia w drewnie

nowoczesne drewniane wnętrze

Komponując wygląd pomieszczeń w naszym domu, staramy się zwykle dopasować stylem albo całe mieszkanie, albo…

więcej

Mała kuchnia

mała kuchnia

Współczesna pani domu, nie ma czasu na produkcję przetworów czy codzienne gotowanie wielodaniowych posiłków. Do…

więcej

Metraż kuchni

aranżacja duzej kuchni

Kuchnia to jedno z ważniejszych jeżeli nie najważniejszych pomieszczeń domu. Jest to miejsce, w którym…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>