Metraż kuchni

26.02.2013

Kuchnia to jedno z ważniejszych jeżeli nie najważniejszych pomieszczeń domu. Jest to miejsce, w którym rodzina zawsze może spotkać się, pogadać i wyrazić swoje poglądy.

Odpowiednia aranżacja kuchni pozwoli nam poczuć się w niej komfortowo nawet po nieprzespanej nocy, brzydkiej pogody za oknem albo pogorszenia się humoru.

mała kuchnia

mała kuchnia fot. www.asapela.com

Wybór stanowi główny czynnik wyglądu kuchni. A podstawą dobrej kuchni jest podobno solidny stół… Coś jest w tych słowach. Aranżacja kuchni zależy od wielu czynników. Są nimi między innymi zasobność portfela, rozmieszczenie dostępu do wody lub gazu, umiejscowienie drzwi i okien, a także powierzchnia jaką dysponujemy. Skupiając się na tym ostatnim aspekcie, utworzone zostaną poniższe porady, których tematyka kręci się głównie wkoło tego na co metraż kuchni pozwala aranżującemu wnętrze.

Kuchnie o małej powierzchni to wątpliwy urok mieszkania w kawalerce. Wielu z nas zna koszmar wynajmowania kawalerki albo mieszkania w miejscu, którego powierzchnia jest niezadowalająca delikatnie mówiąc. Wiadomo, opłaty są niższe, a w posiadaniu małej ilości miejsca, zbyt rozrzutni mogą doszukiwać się nawet plusów. Do udanej aranżacji małej kuchni pozwoli nam zastosowanie się do kilku trików a także ogólnie przyjętych zaleceń. Niech wykorzystany zostanie każdy metr kwadratowy posiadanej przestrzeni. Nie ważne czy to półka, czy wysoko położone szuflady, każda powierzchnia jest na wagę złota. Dbajmy jednak o to, żeby nie przesadzić z nadmierną dekoracją miejsca półkami, gdyż może to stworzyć złudzenie bałaganu.

mała kuchnia

mała kuchnia fot. www.asapela.com

Podstawa to funkcjonalność mebli.

Każdy mebel powinien spełniać o ile to możliwie jak najwięcej funkcji. Wysuwana półka zamieniająca się w stół albo krzesła wsuwane pod stolik? Czemu nie! Miej umiar w dekoracjach. Pozwoli to na zadbanie o estetykę wnętrza. Zastosowanie kolorów. Metraż kuchni w małych mieszkaniach rządzi się prawami, których ogólne zasady mówią na temat kolorów następujące sprawy: jasne kolory do ścian, dla optycznego zwiększenia objętości pomieszczenia, ciemna barwy są przeznaczone dla mebli, aby zmniejszyć ich wielkość. Posiadając mieszkanie, w którym metraż kuchni nie jest najważniejszym problemem, bowiem powierzchnia pomieszczenia zadowala nas, a odpowiednia aranżacja jej wnętrza daje nam pewne pole do popisu. Jak zwiększyć poczucie komfortu w takiej kuchni? Kuchnia powinna być pomalowana w ożywczym kolorze. Zmniejszy to ochotę na powrót do łóżka zwłaszcza w zimowe dni. Zasięg do najważniejszych urządzeń. Możliwość korzystania z urządzeń w kuchni powinna nie być niczym ograniczona. Meble powinny dawać swobodę, nie krępować ruchów. Metraż kuchnina to spokojnie pozwala. Porządek. Chcąc zachować porządek, możemy wyposażyć się w szafki, które wewnątrz podzielone są na przegródki.

aranżacja duzej kuchni

aranżacja duzej kuchni fot. home-designing.com

Duża kuchnia oznacza mały kłopot.

Jeśli jesteśmy tymi szczęśliwcami i metraż kuchni w naszym mieszkaniu jest naprawdę imponujących rozmiarów, nie musimy stosować się do praktycznie żadnych zasad, możemy dać się ponieść fantazji i realizować wszelkie ekstrawaganckie pomysły. A oto niektóre z nich: Utworzenie wysepki. Wskażcie mi choć jeden porządny, amerykański dom, w którego kuchni nie ma wysepki. Mnogość sprzętu. Różnego rodzaju roboty, kuchnia z sześcioma palnikami. Przy dużej kuchni wszystkie opcje są możliwe.

Ozdoby.
Bukiety kwiatów, obrazy, zdjęcia, zestawy naczyń i serwisów. Dekoracje nie popsują odbioru wnętrza, metraż kuchni na to nie pozwoli. Kuchnia rządzi się swoimi prawami i jej wizualny odbiór zależy od wysiłków jej właściciela włożonych w aranżację pomieszczenia. Zastosowanie powyższych rad, może dostarczyć nam frajdy i ochoty korzystania z kuchni, a także pomóc w ukryciu poszczególnych mankamentów pomieszczenia odnośnie powierzchni przez niego zajmowanej (zwłaszcza w przypadku małych kuchni). Pamiętajmy jednak, że wysiłki podjęte w celu podwyższenia estetyki i funkcjonalności pomieszczenia na pewno się opłacą. Ponieważ kuchnia to miejsce, w którym przebywamy chyba najwięcej i coraz bardziej chętniej, powinna być przyjazna i wygodna. Współczesne kuchnie, tworzone przez architektów wnętrz, to niemalże dzieła sztuki, nowatorskie, a zarazem praktyczne.

Więcej w kategorii: Kuchnia

Kuchnia w drewnie

nowoczesne drewniane wnętrze

Komponując wygląd pomieszczeń w naszym domu, staramy się zwykle dopasować stylem albo całe mieszkanie, albo…

więcej

Mała kuchnia

mała kuchnia

Współczesna pani domu, nie ma czasu na produkcję przetworów czy codzienne gotowanie wielodaniowych posiłków. Do…

więcej

Metraż kuchni

aranżacja duzej kuchni

Kuchnia to jedno z ważniejszych jeżeli nie najważniejszych pomieszczeń domu. Jest to miejsce, w którym…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>