Łazienka, jak zakryć rury?

07.01.2011

Łazienka nawet najbardziej zadbana może zostać oszpecona pod względem wizualnym przez rury, węże natryskowe, przelewy i podłączenia znajdujące się na wierzchu.

Armatura sanitarna

Armatura sanitarna fot. Madix

Nasza łazienka ma być elegancka i intymna, dlatego tak ważne jest połączenie funkcjonalności armatury z jej niewidzialnością. W czasie projektowania lub remontu łazienki największe wyzwanie stanowi odpowiednie zaplanowanie elementów instalacyjnych, takich jak całe systemy instalacyjne, rury wodociągowe i kanalizacyjne. By móc uzyskać poczucie większej przestrzeni nawet w małej łazience, należy czasami ukryć nieruchome elementy wyposażenia, przenosząc je na przykład na przeciwległy koniec ściany. Doskonałym pomysłem zatem będzie schowanie i zamontowanie instalacji WC na ścianie.

Systemy podtynkowe pomogą nam ukryć armaturę, spłuczkę ze stelażem WC czy rury sanitarne. Pozwalają one na przykład zainstalować umywalkę, bidet czy podwieszaną toaletę w zupełnie innym kącie pomieszczenia, niż przewidują to istniejące już instalacje. Dają możliwość ukrycia w ścianie większości mało efektywnych wizualnie, ale jednocześnie niezbędnych elementów instalacji.

Ze względu jednak na konieczność zachowania dostępu do pewnych elementów, łazienka nie zawsze możemy je ukryć w swoich ścianach. Tak jest na przykład z syfonem znajdującym się pod wanną. Jest na to jednak rozwiązanie. Widok instalacji, znajdujących się pod wanną, ograniczymy do minimum, zabudowując boki wanny. W takim przypadku sprawdzi się wstawienie w obudowę wanny kratki rewizyjnej bądź płyty maskującej z magnesami.

Z kolei łazienka zawierająca zestawy przelewowo-spustowe, służące do odprowadzania wody, skutecznie schowamy obudowując je na przykład płytkami ceramicznymi.

Na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania przelewowe, które łączą przelewy z wężem natryskowym. Dzięki temu ograniczymy armaturę łazienkową do niezbędnego minimum. Nie będziemy musieli bowiem kupować osobnej baterii z wylewką, wystarczy w zupełności bateria wannowa.

Więcej w kategorii: Łazienka

Stylowa łazienka

luksusowa łazienka w stylu glamur

Często zapominamy o tym, że poza nowoczesnością są jeszcze inne style aranżacji wnętrz. Stylowa łazienka,…

więcej

Niebieska łazienka

Błękitna nowoczesna łazienka z drewnianą podłogą

Marzy Ci się niebieska łazienka, której kolorystyka kojarzy Ci się nieodmiennie z wodą, tropikalnymi wyspami,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Niebieska łazienka

  1. Z baterią jest trudno, ale w przypadku ceramiki można zadbać o to, by sedes czy umywalka miały powłokę maxiclean. Wtedy i brud trudniej przywiera do takiej powierzchni natomiast czyści się lepiej, powłoka jest całkiem trwała, więc myślę, że warto podyktować zakup pod ten wynalazek.