Łazienka rodzinna, jak urządzić?

14.05.2011

Łazienka rodzinna to pomieszczenie bardzo prywatne, z którego korzysta kilku domowników. Dlatego, gdy urządzamy dom dla licznej rodziny warto skoncentrować się na tym, aby każdy członek rodziny czuł się we wspólnej łazience komfortowo i wygodnie.

W łazience rodzinnej lepiej zrezygnować z odważnych kolorów, nietypowych materiałów, ekstrawagancji czy nadmiernej oryginalności. Takie rozwiązania służą łazienkom indywidualnym, łazienkom dla singli albo gości. Łazienka rodzinna powinna być przede wszystkim funkcjonalna, bezpieczna i całkowicie neutralna. Nie jest jednak łatwo pogodzić często sprzeczne ze sobą potrzeby i upodobania wszystkich domowników korzystających z pomieszczenia.

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki fot. Roca

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki fot. Ravak

 

 

 

 

 

 

Oto kilka wskazówek na to jak sprostać wymaganiom wszystkich użytkowników, aby łazienka rodzinna była funkcjonalna i wygodna. Urządzając więc łazienkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność. Warto skupić się na inwestycji w solidne i trwałe urządzenia sanitarne, bowiem będą one intensywnie użytkowane. Powinno się również zwrócić uwagę na materiały i rozwiązania wykończeniowe, sprzyjające utrzymywaniu higieny i porządku. Niewątpliwie lepszą inwestycją będą wysokiej jakości płytki ścienne czy podłogowe niż eleganckie bądź ekstrawaganckie meble łazienkowe.

Łazienka rodzinna powinna uwzględniać różne potrzeby domowników, takie choćby jak długie moczenie się w wannie czy szybka kąpiel pod natryskiem. Powinny się tu znaleźć zarówno wanna jak i natrysk, duże lustro, dwie umywalki sedes czy bidet. Ten ostatni ze względu na swoją wielofunkcyjność jest niezwykle przydatny. Może służyć, jako umywalka dla dziecka, umożliwiając maluchowi samodzielne mycie rąk czy zębów. Należy pamiętać również, żeby wygospodarować w łazience dużo miejsca na szafki i wszelkiego rodzaju schowki, gdyż przechowywanych kosmetyków i przedmiotów będzie tu niezliczona ilość.

Warto skupić się na usytuowaniu wszystkich urządzeń, tak, aby zapewnić do nich swobodny dostęp. Ogromne znaczenie ma to zwłaszcza w sytuacji, gdy w domu są dzieci. Najlepiej, gdy łazienka rodzinna jest duża i przestrzenna, gdyż zwykle osób korzystających z niej jednocześnie jest kilka. Dlatego zainstalowanie dwóch umywalek czy kilku gniazdek elektrycznych jest koniecznością. Często zdarzać się będzie, że będziemy korzystać z różnych sprzętów jednocześnie.

Więcej w kategorii: Łazienka

Stylowa łazienka

luksusowa łazienka w stylu glamur

Często zapominamy o tym, że poza nowoczesnością są jeszcze inne style aranżacji wnętrz. Stylowa łazienka,…

więcej

Niebieska łazienka

Błękitna nowoczesna łazienka z drewnianą podłogą

Marzy Ci się niebieska łazienka, której kolorystyka kojarzy Ci się nieodmiennie z wodą, tropikalnymi wyspami,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Niebieska łazienka

  1. Z baterią jest trudno, ale w przypadku ceramiki można zadbać o to, by sedes czy umywalka miały powłokę maxiclean. Wtedy i brud trudniej przywiera do takiej powierzchni natomiast czyści się lepiej, powłoka jest całkiem trwała, więc myślę, że warto podyktować zakup pod ten wynalazek.