Łazienka w lustrach – płytki lustrzane

16.08.2011

Łazienka jest tematem ulubionym wśród projektantów wnętrz. Dlaczego? Ponieważ daje wiele możliwości aranżacyjnych, wiele rozwiązań i koncepcji.

Aranżacja łazienki - lustra

Aranżacja łazienki - lustra

Poza tym łazienka jest miejscem, w którym spędzamy coraz więcej czasu. Poświęcamy czas nie tylko na higienę ale i relaks. Musi ona zatem służyć nam ku temu. Jednym z możliwości aranżacyjnych jest wykonanie łazienki w lustrach.

Lustra w łazience rozświetlają  pomieszczenie oraz optycznie je powiększają. Łazienka wykonana w lustrach nabiera głębi i przestrzenności. Poprzez odbijanie się w nich elementów wystroju wnętrza tworzy się w pewien sposób ozdobę ścienną. Płytki lustrzane są łatwe do ułożenia. Można je układać w dowolny sposób. Możemy wykonać łazienkę w tradycyjny sposób, czyli układać płytki w rzędach jedna obok drugiej. Można także bardziej zaszaleć i stworzyć oryginalniejszą dekorację, układając je w różne wzory takie jak szachownica czy schodki. Układając płytki lustrzane należy pamiętać o przygotowaniu uprzednio idealnie płaskiego podłoża. Mocuje się je bowiem na taśmie dwustronnej. A więc gdy podłoże będzie nierówne płytka źle nam się przyklei i w rezultacie odpadnie.

Łazienka w lustrach

Łazienka w lustrach

Na rynku dostępne są płytki ścienne w kształcie kwadratu lub prostokąta. Mogą mieć one zaokrąglone kanty z lub ostre. Wybór wymiarów jest także ogromny. W sklepach powszechnymi są prostokąty 30 na 15 centymetrów oraz kwadraty 20 na 20 centymetrów. W ofercie sprzedażowej są również lustrzane mozaiki czyli małe płytki lustrzane rozmieszczone na siatce łączącej. Ceny takich płytek są przeróżne. Uzależnione od wymiarów i oczywiście jakości lustra. Wykończeniowe płytki lustrzane w postaci glazury, które są odporne na wilgoć są oczywiście najdroższe.

Powszechnie wiadomo, że lustra w łazience potrafią czynić cuda. Przy ich zastosowaniu łazienka wydaje się większa niż jest oczywiście w rzeczywistości. W najmniejszych łazienkach możemy zastosować całą ścianę wykonaną z luster.  Przypominają one w swej strukturze płytki polerowane. Jednakże są z goła odmienne. Posiadają one strukturę lustra. Najlepsze efekty wizualno – optyczne dają zastosowane na podłodze. Na ścianach również się sprawdzają, ale jako elementy w poszczególnych miejscach pomiędzy płytkami polerowanymi lub na jednej ze ścian w całości. Nie należą one do najtańszych,  ponieważ proces ich produkcji jest kosztowny i długotrwały. Jak nietrudno się domyśleć także ich transport jest bardziej skomplikowany od zwykłych płytek. Płytki takie muszą być pakowane w specjalne obudowy stworzone ze styropianu. Ale jeżeli tylko możemy obie na to pozwolić to warto naprawdę w nią zainwestować.

Zastosowanie płytek lustrzanych jest bardzo ciekawym pomysłem aranżacyjnym. Lustro bowiem jest bardzo ważnym elementem w łazience. Można nawet powiedzieć, że bez niego nie ma prawdziwej łazienki. Zamiast wieszania tradycyjnego lustra warto zamontować takie lustrzane płytki, na większej powierzchni ściany. Dodatkowo wzmocnimy efekt wizualny i powiększymy przestrzeń. Operowanie taflami luster na dłuższej ścianie w łazience pozwoli nam poprawić proporcje tego pomieszczenia. Jest jeszcze jedna korzyść. Panie będą mogły godzinami podziwiać swój wizerunek w takim lustrze umieszczonym od sufitu aż do podłogi.

Płytki lustrzane mają także zastosowanie w sypialniach, ostatnio coraz bardziej popularne, w wąskich korytarzach, czy przedpokojach. Są dodatkowo bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Łatwiej z nich zmyć smugi i inne zanieczyszczenia niż ze zwykłych płytek ceramicznych. To jest ich dodatkowy atut, aby zastosować takie rozwiązanie w naszej łazience.

Więcej w kategorii: Łazienka

Stylowa łazienka

luksusowa łazienka w stylu glamur

Często zapominamy o tym, że poza nowoczesnością są jeszcze inne style aranżacji wnętrz. Stylowa łazienka,…

więcej

Niebieska łazienka

Błękitna nowoczesna łazienka z drewnianą podłogą

Marzy Ci się niebieska łazienka, której kolorystyka kojarzy Ci się nieodmiennie z wodą, tropikalnymi wyspami,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Niebieska łazienka

  1. Z baterią jest trudno, ale w przypadku ceramiki można zadbać o to, by sedes czy umywalka miały powłokę maxiclean. Wtedy i brud trudniej przywiera do takiej powierzchni natomiast czyści się lepiej, powłoka jest całkiem trwała, więc myślę, że warto podyktować zakup pod ten wynalazek.