Mała łazienka

04.03.2013

Mała łazienka w bloku to duży problem, nie tylko na co dzień, ale i podczas remontu. Warto pamiętać, że nie ważne ile pieniędzy wydamy na jej aranżację, nie będzie ona nigdy salonem kąpielowym, jakie zobaczyć możemy w magazynach poświęconych aranżacji wnętrz.

Z drugiej strony, mając dziś w sklepach do dyspozycji tak różnorodne sprzęty, meble i ceramikę możemy na pewno choć trochę przybliżyć efekt końcowy do swoich marzeń.

Zaczynając aranżację, a następnie remont w pomieszczeniu, jakim jest mała łazienka należy pamiętać, by rozsądnie rozmieścić w niej wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia. Zaczynamy zatem od wanny lub kabiny prysznicowej, następnie planujemy miejsce dla umywalki, toalety, a także, jeśli to konieczne, pralki.

luksusowa mała łazienka w stylu retro

Projektanci nie radzą ustawiać wanny lub prysznica naprzeciw drzwi do łazienki, gdyż dodatkowo to zmniejsza i tak małe pomieszczenie. Naprzeciwko drzwi zaleca się natomiast powiesić lustro, dzięki któremu mała łazienka wyda się optycznie większa.

Kwestia wyboru między wanną a kabiną prysznicową to jeden z dylematów posiadaczy małych łazienek. Jeśli wolisz wannę, nie kupuj na siłę prysznica, ale postaraj się wybrać inne elementy łazienki tak, by zaoszczędzić miejsce. Przykładowo, możesz zaoszczędzić przestrzeń instalując odpowiednią miskę ustępową i umywalkę. Mała łazienka wymusza na nas różnego rodzaju kombinacje w aranżacji. Spośród licznych wskazówek, jakich można by udzielić, powiem, że warto zrezygnować z ciemnych, przytłaczających kolorów.

Więcej w kategorii: Łazienka

Stylowa łazienka

luksusowa łazienka w stylu glamur

Często zapominamy o tym, że poza nowoczesnością są jeszcze inne style aranżacji wnętrz. Stylowa łazienka,…

więcej

Niebieska łazienka

Błękitna nowoczesna łazienka z drewnianą podłogą

Marzy Ci się niebieska łazienka, której kolorystyka kojarzy Ci się nieodmiennie z wodą, tropikalnymi wyspami,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Niebieska łazienka

  1. Z baterią jest trudno, ale w przypadku ceramiki można zadbać o to, by sedes czy umywalka miały powłokę maxiclean. Wtedy i brud trudniej przywiera do takiej powierzchni natomiast czyści się lepiej, powłoka jest całkiem trwała, więc myślę, że warto podyktować zakup pod ten wynalazek.