Praktyczna łazienka – urządzanie łazienki

10.05.2011

Praktyczna łazienka to skarb. Wiele pomieszczeń, które aranżujemy urządzamy w ten sposób aby były one piękne, a zapominamy niejednokrotnie o ich praktycznym zastosowaniu. Jednym z takich miejsc jest właśnie łazienka, gdzie funkcjonalność sprawdza się jak nigdzie indziej. Każdy chce mieć swoją wymarzoną łazienkę, takie małe spa. Robimy więc plany w głowie i wymyślamy co powinno się w niej znaleźć, co jest niezbędne.  Zabieramy się zatem do oceny naszych potrzeb związanych z zagospodarowaniem miejsca na nasze kosmetyki, ręczniki i wszelkie urządzenia typu suszarka, lokówki.

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki

Przed przystąpieniem do urządzania łazienki musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co jest dla nas najważniejsze. Komfort czy praktyczność. Zasada jest taka, że o ile jest taka możliwość, to pozbywamy się z łazienki zbędnych przedmiotów. Zbyt duża ich ilość zabiera bowiem wnętrzu przestrzeni i sprawia, że nie ma w niej estetyki. Na przykład pralkę można umieścić w kuchni lub zamontować brodzik zamiast wanny. Większość z nas trzyma w łazience wszystkie środki czystości, proszki do prania itp. Wszelkie artykuły chemiczne, szczotki wiaderka nie mogą być składowane w nowoczesnej łazience. To nie magazyn! Przeznaczmy na nie miejsce w kuchni, przedpokoju lub na balkonie. Zagracona łazienka to jest najgorszy wariant jaki tylko może istnieć.

Ważny jest również wybór mebli łazienkowych. Mają one służyć domownikom do przetrzymywania kosmetyków, ręczników bardzo potrzebnych w łazience. Podstawową zasadą jest to, że  codzienne rzeczy używane często możemy trzymać obok umywalki czy lustra. Reszta bezwzględnie musi zostać pochowana. W każdej łazience praktyczne zastosowanie mają  szafki podwieszane. Są one pojemne, a zarazem zajmują mało miejsca. Na takiej szafce możemy dodatkowo zamontować umywalkę lub zawiesić lustro. Jeżeli nasza łazienka będzie miała  zamontowaną umywalkę na szafce to koniecznie musimy wybrać umywalkę  dobrą jakościowo, tak aby po niewielkim okresie  użytkowania nie zniszczyła się nam, ponieważ drewniany blat uwydatnia jeszcze bardziej ślady używania czy zniszczenia.

Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy posiadamy łazienkę znacznych rozmiarów. Możemy sobie wówczas pozwolić na pewne aranżowanie przestrzeni w dowolny sposób i na wszystko mamy miejsce. Wszystko musimy jednak robić z pomysłem i rozsądkiem. Pamiętajmy, żeby przy umywalce znajdował się ręczniczek do wytarcia rąk. Bardzo często popełnianym błędem jest bowiem zbyt duża odległość pomiędzy sanitariatami, umywalką a ręcznikami. A to nie jest praktyczne.

Dodatkowo niezagospodarowana przestrzeń w łazience nie sprawdza się. Takie pomieszczenie przestaje być przytulne. Pamiętajmy, że każdą przestrzeń możemy przecież jakoś zagospodarować. Na przykład poprzez zawieszenie dużego lustra czy półki.

Inny z goła odmienny przypadek to malutka łazienka. Często spotykana w blokach mieszkalnych. Tam liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni. Zagospodarowuje się więc tam takie miejsca jak przestrzeń pod toaletą, wanną. Są nawet gotowe takie szafki. Zajmują one niewiele miejsca i są naprawdę bardzo praktyczne. Dodatkowo pozwala nam na przechowywanie w niej różnych rzeczy.

Łazienka, tuż zaraz obok sypialni, jest jednym z najbardziej intymnych miejsc w naszym domu. Musimy zatem zadbać o nią w szczególny sposób i poświęcić jej wiele uwagi. Przy odrobinie wysiłku może osiągnąć prawdziwy sukces. Będziemy czuć się tam miło i przyjaźnie, aż nie będzie się chciało z niej wychodzić. Nasz trud zostanie zapewne zauważony także przez naszych gości.

Więcej w kategorii: Łazienka

Stylowa łazienka

luksusowa łazienka w stylu glamur

Często zapominamy o tym, że poza nowoczesnością są jeszcze inne style aranżacji wnętrz. Stylowa łazienka,…

więcej

Niebieska łazienka

Błękitna nowoczesna łazienka z drewnianą podłogą

Marzy Ci się niebieska łazienka, której kolorystyka kojarzy Ci się nieodmiennie z wodą, tropikalnymi wyspami,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Niebieska łazienka

  1. Z baterią jest trudno, ale w przypadku ceramiki można zadbać o to, by sedes czy umywalka miały powłokę maxiclean. Wtedy i brud trudniej przywiera do takiej powierzchni natomiast czyści się lepiej, powłoka jest całkiem trwała, więc myślę, że warto podyktować zakup pod ten wynalazek.