Tajemnicza łazienka

14.06.2012

Lubimy nutkę tajemniczości w domu. Szczególnie w miejscach, które z zasady są naszą oazą – miejscem indywidualnych przemyśleń, strefą zupełnej intymności. Takim miejsce niewątpliwie jest łazienka. 

A miało być tak pięknie – wygodny fotel, lampka stojąca, no i oczywiście żywy ogień – kominek lub przynajmniej kilka świeczek. Całość tworzyła idealny nastrój – w sam raz, żeby po prostu posiedzieć albo ewentualnie wziąć w dłonie dobrą książkę i zaczytać się na długie godziny. Wszystko jednak trochę się pozmieniało i straciliśmy nasz intymny kącik. A w pozostałych pomieszczeniach nie możemy znaleźć sobie cichego miejsca. Co wtedy zrobić? Czy musimy rezygnować z chociaż chwili relaksu w tajemniczej, ale bardzo przytulnej atmosferze? Nie, o ile mamy łazienkę. A łazienka w domu może być miejsce szczególnym, tajemniczym…

pokój kąpielowy

pokój kąpielowy fot. sxc.hu

Czasami wydaje nam się, że nie powinniśmy przesadzać z odważnymi aranżacjami – trzeba raczej urządzać pomieszczenia zachowawczo, z dystansem. Tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Tak, żeby i dorośli i dzieci byli zadowoleni i wszyscy czuli się komfortowo. Czy jednak jest do dobra droga? Wydaje się, że nie do końca. Lepszą opcją jest postawienie na swoim – postawienie na swoje miejsce relaksu. Niezależnie od tego kim jesteśmy, jaki zawód wykonujemy. Dzieciaki i tak nie interesują się wystrojem wnętrza, szybko się przyzwyczają i spędzają tam stosunkowo mało czasu. Jak jednak urządzić tajemniczą, ale i przytulną łazienkę?

Przede wszystkim warto postawić na surowe wnętrze – idealnie nadają się do tego płytki ceramiczne imitujące czerwoną starą cegłę. Możemy się tez zdecydować na dobudowanie warstwy przy ścianie za pomocą odpowiednio przygotowanych cegieł porozbiórkowych – trzeba je jednak odpowiednio zaimpregnować, by nie wchłaniały wilgoci. Trzeba to zrobić dokładnie, zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu lub dodatkowej ulotce.

nowoczesny pokój kąpielowy

nowoczesny pokój kąpielowy fot. sxc.hu

Klimat surowych ścian należy połączyć z terakotą również w ciemnych odcieniach brązu. Taki zestawienie nasuwa skojarzenia raczej z lochami niż z łazienką – wszystko jednak rozegra się w momencie zakupu dodatkowych sprzętów. Na przykład wanny.

Wanna powinna w tym przypadku nie tylko spełniać funkcje praktyczną, również powinna świetnie wyglądać – być ozdobą wnętrza. Oczywiście najbardziej okazałe są wanny wykonane z żeliwa – należy je ustawić na nóżkach oraz dokupić armaturę, której nie będziemy chować za plastikowymi osłonami, a raczej eksponować ją, jako elementy podnoszące ogólną estetykę. Wanna powinna być ustawiona w centralnym miejscu łazienki – nie można jej zgubić ustawiając przy jednej ze ścian. Powinna być na środku, w centralnym punkcie. Tak jakbyśmy chcieli właśnie pochwalić się najładniejszym meblem.

Najważniejszym elementem poza nieco mrocznym wystrojem wnętrza, przywołującym skojarzenia ze średniowiecznymi zamkami, jest oczywiście żywy ogień. Rozświetli i ogrzeje naszą łazienkę, będzie też bardziej przytulna, a aromat świec zapachowych rozniesie się momentalnie po całym pomieszczeniu. Takich punktów świetlnych powinno być jak najwięcej. Wyszukane świeczniki, pojedyncze podstawki, a także dodatkowe światła punktowe podświetlające na przykład lustro (znakomity efekt powiększenia wnętrza) są w tym momencie najważniejszymi dodatkami. Dodatkami, które przemienią nasze smutne do tej pory wnętrze z ponurej nory w tajemniczy salon do kąpieli. Taki był właśnie nasz cel!

Pamiętajmy również o tym, by zamontować odpowiednie kinkiety lub lampy stojące oświetlające miejsce podczas lektury. Tak przygotowana i urządzona łazienka będzie bowiem doskonałym miejscem do czytania – spokój, cisza, zapach i blask świec, a także dobra książka. Z tajemniczej łazienki wyszedł nam pokój relaksu.

Więcej w kategorii: Łazienka

Stylowa łazienka

luksusowa łazienka w stylu glamur

Często zapominamy o tym, że poza nowoczesnością są jeszcze inne style aranżacji wnętrz. Stylowa łazienka,…

więcej

Niebieska łazienka

Błękitna nowoczesna łazienka z drewnianą podłogą

Marzy Ci się niebieska łazienka, której kolorystyka kojarzy Ci się nieodmiennie z wodą, tropikalnymi wyspami,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 thoughts on “Niebieska łazienka

  1. Z baterią jest trudno, ale w przypadku ceramiki można zadbać o to, by sedes czy umywalka miały powłokę maxiclean. Wtedy i brud trudniej przywiera do takiej powierzchni natomiast czyści się lepiej, powłoka jest całkiem trwała, więc myślę, że warto podyktować zakup pod ten wynalazek.