Inspiracje dla pokoju dziecięcego

26.10.2013

Wielu rodziców zna ten problem z autopsji, wspomnień czy też boryka się z nim. Jest to odpowiednia aranżacja wnętrza pokoju dziecka.  Mamy do wykorzystanie miejsce, pieniądze oraz zapał i dobre chęci. Brakuje jednak pomysłów i wyobraźni. 

Gdy wspomnienia z dzieciństwa zatarły się, a my nie wiemy jak najlepiej wyposażyć i ozdobić pomieszczenie malucha, warto skorzystać z ofert, jakie dają nam inspiracje dla pokoju dziecięcego. 

pokój rajdowca

pokój rajdowca www.contempoo.com

Pomysły na wnętrze pokoju dla dziecka, są podzielone według płci, wieku oraz zainteresowań. Nie są to jednak wszystkie kategorie, jakie powinniśmy brać pod uwagę, dlatego warto podjąć przemyślaną decyzję.  Cała nadzieja w tym, abyśmy wybrali model, który będzie najbardziej dopasowany do potrzeb oraz zainteresowań potomka.

Pokój w stylu morskim

pokój młodego piłkarza

pokój młodego piłkarza fot. www.contempoo.com

Pierwszym pomysłem z działu inspiracje dla pokoju dziecięcego jest pokój małego pirata bądź odkrywcy skarbów.  Jeżeli twoje dziecko jest istnym żywym sreberkiem i nie może ustać w miejscu na minutę i ma sto pomysłów na godzinę, jest to typ pokoju przeznaczony właśnie dla niego. W takim pomieszczeniu powinny dominować żywe barwy, nasycony błękit, jasnożółty oraz intensywna zieleń. Nie szkodzi, że będą się gryzy, ma być ciekawie i interesująco. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie paru kryjówek, w których dziecko może się spokojnie bawić. Jeżeli dodatkowo wystylizujemy łóżko na statek, czyli otoczymy je baldachimem, na kształt żagla oraz stworzymy domniemane bandery, twoja pociecha będzie więcej niż zadowolona.

Pokój małej damy

pokój księżniczki

pokój księżniczki www.homecreat.com

Drugi wariant to coś dla dziewczynek.  Jest to tradycyjny pokój małej strojnisi, która uwielbia ładne stroje i zabawy we fryzjera oraz makijażystkę. W takim pokoju możemy urządzić małą garderobą oraz niewielkie biureczko, na którym poustawiane zostaną stare kosmetyki bądź buteleczki po perfumach.  W pokoju przeważać będą pastelowe kolory, wykonane z jasnego drewna meble oraz duża ilość lamp z ozdobnym abażurem.  Ponadto świetnie sprawdza się ozdoby typowe dla dziewczęcych aranżacji oraz lalki, na których będzie można ćwiczyć wykonywanie makijażu oraz modelowanie włosów. Jest to jedna z typowych, dziewczęcych inspiracji dla pokoju dziecięcego.

pokój zdobywcy kosmosu

pokój zdobywcy kosmosu fot. homeinteriorgallery.net

Dla młodego naukowca

Kolejnym wyborem z serii inspiracje dla pokoju dziecięcego, jest pokój laboratorium odpowiedni dla małych naukowców, którzy uwielbiają układać puzzle, przeprowadzać niewielkie doświadczenia oraz obserwować naturę i świat otaczający ich. W taki pokoju możemy umieścić nawet mrowisko z pionowym jego przekrojem. Wokół powinny znajdować się szafki pełne gier logicznych oraz stolik do szachów. Aby zapewnić mózgowi ciekawemu świata odpowiedzi na nurtujące go pytania, obok łóżka postawmy szafkę na książki, encyklopedie i książeczki dla dzieci.  Jeżeli twoje dziecko jest miłośnikiem zwierząt, urządź mu małe zoo w pokoju.  Oczywiście małe zoo w postaci pluszaków. Wszystkie pluszowe zwierzęta typu słonie, małpy czy żyrafy wstaw w jednym kącie i oznacz go, jako safari. W kolejnym miejscu umieść małe pluszaki typu świnki, krowy i kurczaki. Zatytułuj je, jako farma. Ponadto, zawieś na ścianach zdjęcia zwierząt, na półkach postaw encyklopedie na ich temat. Pokój pomaluj na żywe kolory. Twoje dziecko poczuje się w takim pomieszczeniu się jak ryba w wodzie.

Pracownia artystyczna

Inspiracje dla pokoju dziecięcego możemy czerpać również z uzdolnień dziecka. Mali muzycy świetnie poczują się w pokoju wyposażonym w różnego rodzaju instrumenty oraz zapisy nutowe. Dobrym pomysłem będzie również kupno małego karaoke albo innej gry jak na przykład Gitar Hero. Jeżeli twoje dziecko to przyszły artysta, ponieważ większość czasu absorbuje go tworzenie różnego rodzaju dzieł, wyposaż jego pokój w sztalugę malarską, biurko do szkiców oraz mnóstwo kolorowych kredek, pisaków i farb. Nawet trudno jest wyrazić sobie taki pokój w smutnej intonacji, mnóstwo żywych odcieni sprawi, że wyobraźnię małego artysty zostanie skutecznie pobudzona. Pomysłów na udany pokój dla naszej pociechy może być wiele, powyżej zostały podane jedynie przykładowe możliwości.

Inspiracje dla pokoju dziecięcego możemy czerpać z obserwacji sposobu zachowywania się oraz każdego zainteresowania naszego dziecka.

Więcej w kategorii: Pokój dziecięcy

Dodaj komentarz