Pokój dziecięcy dla dziewczynki

25.06.2012

Przygotowania na przyjście dziecka, są bardzo złożone. Jednym z ich elementów jest przygotowanie odpowiedniej aranżacji pomieszczenia, które od tej pory będzie służyło noworodkowi jako jego własny pokój. Skupmy się na rodzicu, których chce zaprojektować tradycyjny pokój dziecięcy dla dziewczynki. 

Każdy rodzic może zaprojektować wnętrze własnoręcznie, według swojego pomysłu, albo zlecić zadanie specjalistom. Jednak nie dozna on wtedy, poczucia satysfakcji z wykonanej pracy i podjętego trudu. Przed podjęciem pracy nad pokojem, warto ustalić dla jakiej płci będzie tworzone pomieszczenie, bowiem inaczej postrzegamy pokój dziecięcy dla dziewczynki a inaczej dla chłopca. Skupmy się na rodzicu, których chce zaprojektować tradycyjny pokój dziecięcy dla dziewczynki.

pokój dla dziewczynki

pokój dla dziewczynki fot. babyroomdecor.org

Chcąc poradzić mu w kwestii tego jak przygotować ów pokój, zaczynamy od kolorów, które są fundamentem wnętrza i nadają mu taki a nie inny wyraz. Kolorami jakie powinny dominować w pomieszczeniu są wszelkie pastelowe odcienie takie jak jasny róż, piaskowa żółć, spokojne odmiany fioletu oraz oczywiście biel. Pokój powinien zwracać uwagę swoją przestronnością, a także nie być nudnym. Pozwolą na to odpowiednie dodatki, które ożywią wnętrze i w miarę rośnięcia dziecka, sprawią, że pomieszczenie będzie kojarzyło mu się z ciekawa a zarazem bezpieczną przystanią. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie duża liczba pluszaków, które uczynią miejsce bardziej przytulnym. Pokój dziecięcy dla dziewczynkiw wieku noworodka nie musi być od razu całkowicie wyposażony w cały komplet mebli, jednak dobrze by było gdyby znajdowały się w nim elementy, które ozdobią wnętrze. Ładne, dziecięce zasłony, obrazki na ścianach to absolutne minimum, jeżeli chcemy aby pokój naszej pociechy stał się tradycyjnym pokoikiem dziewczynki.

aranżacja pokoju dla dziewczynki

aranżacja pokoju dla dziewczynki fot. www.interiordesignpic.com

Jeżeli pokój jest mały lub jego metraż nie wystarcza nam na umieszczenie wszystkich mebli, wybawieniem może być instalacja półek na ścianach. Mogą się na nich znajdować na przykład książeczki dla dzieci, różnego rodzaju figurki i pamiątki. Jednak nie tylko aranżacja pokoju jest ważna. Wygoda i możliwość bezpiecznego poruszania się dzieckiem w rękach, jeśli jest ono w wieku niemowlęcym powinno iść przed zadbaniem o względy estetyczne czyniąc pokój dziecięcy dla dziewczynkijak najbardziej funkcjonalnym. Kołyska, miejsce do przebierania to elementy które powinny stać blisko siebie i jednocześnie nie utrudniać wzajemnego korzystania z nich. Łóżeczko dla dziewczynki najlepiej jest wybrać w jasnym odcieniu z wnętrzem w kolorze różu. Umieszczenie pozwoli pomoże skutecznie uśpić nawet największą marudę. Powracając do względów bezpieczeństwa, w przypadku gdy pokój wyłożony jest śliskim podłożem, należy wyposażyć się w dywan albo inny materiałem, który jak najlepiej zminimalizuje możliwość potknięcia lub poślizgnięcia się dziecka lub rodzica z dzieckiem na rękach. Gdy dziecko osiągnęło już wiek, w którym możliwe jest spanie w łóżku, nie kołysce, godnym polecenia jest zamontowanie lampki nocnej obok wezgłowia, co umożliwi dziecku spokojne przyzwyczajenie się do spania w ciemności. Jeżeli mamy problemy z ciągle niesprzątniętymi lalkami i zabawkami, należy wyposażyć się w specjalne pudełka, do których wrzucanie zabawek nie będzie stanowiło kłopoty dla dziecka.

pokój dziewczęcy

pokój dziewczęcy fot. www.interiordesignpic.com

 

Pokój dziecięcy dla dziewczynki, powinien zawierać biurko, optymalnie przystosowane do niego, wygodne krzesło, aby pociecha nie miała problemów z odrabianiem lekcji. W miarę dorastanie dziewczynki wiadomym jest, że jej gust się zmienia.

Nie każda nastolatka marzy o tym aby przyjmować gości w pokoju pełnym zdobień jak dla księżniczki. Dlatego, jeżeli przeprowadzamy remont, a nasza córka jest w starszym wieku niż przykładowo 13 lat, w zakupie wyposażenia należałoby uwzględnić uniwersalne meble, takie które można potem łatwo przerobić według gustu naszej pociechy.

Pokój dziecięcy dla dziewczynki powinien zmieniać się wraz z jej wiekiem, zainteresowaniami. Aranżacji pomieszczeń może być tak wiele jak wielu jest rodziców. Pomysłów są setki, jednak warto trzymać się paru wyżej wymienionych prawideł, gdyż to od nich zależy komfort, poczucie bezpieczeństwa oraz wygoda dzieci. Dobrze jest też zapytać samej zainteresowanej, czyt. dziewczynki, jak widzi swój wymarzony pokój oczami wyobraźni.

Więcej w kategorii: Pokój dziecięcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>