Pokój dziecka i czarny kolor

11.09.2011

Pokój dziecka – biel, róż, błękit to paleta standardowych kolorów wykorzystywanych w ich pokojach. Dla rodziców, którzy nie chcą korzystać z uniwersalnych rozwiązań proponujemy inne – sięgnijmy po ciemne kolory.

Pokój dziecka - aranżacja w kolorze czarnym

Pokój dziecka - aranżacja w kolorze czarnym fot. Sklep Dino

Na początek przyjmijmy podstawowe założenie – nie bójmy się ciemnej kolorystyki, nawet urządzając pokój dziecka. Pamiętajmy, że umiejętnie wykorzystana w aranżacji wnętrza nada mu niepowtarzalny, stylowy charakter. Oczywiście pomysł pomalowania wszystkich ścian na czarno jest z zasady chybiony i skazany na niepowodzenie. Po pierwsze – optycznie zmniejszymy pomieszczenie. Po drugie – nadamy mu mroczną atmosferę, ograniczając ilość światła. Nikt nie chce, aby jego dziecko wychowywało się w takiej atmosferze.

Jednak wykorzystanie ciemnych kolorów jako akcentu sprawdzi się doskonale. Czerń możemy wykorzystać malując część ściany specjalną farbą imitującą tablicę. Który maluch nie marzy o własnym kąciku artystycznym, gdzie może bez ograniczeń malować po ścianie kredkami.

Inne rozwiązanie to wykorzystanie ciemnej barwy na meblach. W połączeniu z jasną kolorystyką ścian i pozostałych dodatków, czarne meble będą elementem stanowiącym centralny punkt pokoju. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością ciemnych mebli zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Kolor czarny, brązowy lub bordo możemy wyeksponować także w postaci naklejek ściennych. Pokój dziecka ozdobiony takimi naklejkami to doskonały pomysł na dekorację i zagospodarowanie ścian. Ciemne kolory sprawdzają się także w innych elementach dekoracyjnych, jak np.: ramki do zdjęć i obrazków, pudełka na drobiazgi, drobne elementy wykończeniowe.

Więcej w kategorii: Pokój dziecięcy

Dodaj komentarz