Pokój dziecka to jego mały świat

23.11.2011

Urządzenie pokoju dziecięcego przybiera wiec czasami obraz mission impossible. Pokój dziecka przede wszystkim musi być kolorowy i ciepły.

Dzieci są naszą przyszłością i chlubą. Nasi milusińscy zasługują na wszystko, co najlepsze. Na naszą miłość, czułość, opiekę i troskę. Dlatego tak ważne jest, aby przedmioty, którymi się otaczają były bezpieczne dla nich samych i nie zagrażały ich zdrowiu. Pojawienie się dziecka w domu niesie ze sobą prawdziwe rewolucje. Rodzice robią wszystko by stanąć na wysokości zadania i zapewnić swojemu potomkowi jak najlepsze warunki.

Pokój dziecka

Pokój dziecka fot. Globinit Development

Urządzenie pokoju przybiera wiec czasami obraz mission impossible. Pokój dziecka przede wszystkim musi być kolorowy i ciepły. Służyć temu mają odpowiednio dobrane kolory ścian, bajkowe wzory, odpowiednio dobrane meble. W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć miejsca do spania dla maluszka, kącika zabaw. Ważne jest zwłaszcza we wczesnym okresie, aby w pokoju dziecka znajdował się wygodny fotel do karmienia lub łóżko. Jest to bardzo ważne dla mam karmiących, zwłaszcza piersią. W pokoiku maluszka powinien tez znaleźć się urządzony kącik kąpielowy z wanienką i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Pokój dziecka wyposażony powinien być w odpowiednie meble. Meble dla dzieci posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Dotyczą one materiałów, z jakich są wykonywane, innych elementów na przykład wykończeniowych. Jak powszechnie wiadomo im materiał bardziej naturalny tym lepiej.

Roleta rzymska dziecięca

Roleta rzymska dziecięca fot. Intertech

A więc najlepsze są meble wykonane z naturalnego drewna. Drewno posiada wiele właściwości zdrowotnych jest antystatyczne. Potrafi wchłaniać wodę i oddawać ją w postaci pary, co powoduje, że jest świetnym nawilżaczem powietrza. Na naturalnym drewnie mniej gromadzi się kurz, a wiec ta wiadomość jest dobra dla mam alergików. W pokoiku maluszka zawsze znajduje się jakiś dywan lub wykładzina dywanowa. Rodzice bowiem myślą, że dziecku cieplej jest bawić się na takiej okrytej podłodze. Nie przeziębi się od niej podczas zabawy. Jednakże jak dla mnie to wszelkie dywany i inne dywanopodobne rzeczy to tylko siedlisko roztoczy, kurzu i innych paskudztw. Dlatego bardzie obstaję przy wersji podłogi drewnianej z niewielkim dywanikiem, na którym dziecko może sobie usiąść podczas zabawy. Taki mały dywanik łatwiej jest wytrzepać czy uprać. Sama podłoga drewniana ma właściwości termostatyczne, więc nawet, gdy maluszek będzie siedział na niej godzinami nic złego się nie stanie. Pokój dziecka koniecznie musi posiadać kącik z zabawkami. To ma być prawdziwy raj. Kolorowe pluszami, klocki, samochodziki tudzież lalki.

Dla starszych dzieci przydałby się jakiś regał z książeczkami – taka mała biblioteczka. Wystrój wnętrza pokoju dziecięcego stanowią także firanki. Obecnie dostępnych jest wiele ich rodzaju, fasonów i kolorów. Jednakże popularnością cieszą się te z namalowanymi wzorami bajkowymi. Gdy mieszkamy wyżej, możemy całkiem zrezygnować z firanki i ozdobić samo okno na przykład naklejkami specjalnymi w różnych prześmiesznych i kolorowych wzorach. Jest to rozwiązanie z jednej strony wpuszczające do pokoju dziecka dużo światła, a dzieci lubią jasne pomieszczenia i czują się tam dobrze. Z drugiej strony taka firanka również gromadzi kurz, odsłaniana rozpyla go po całym pokoju, a to nie jest zdrowe dla naszych dzieci.

Elementem niezbędnym w pokoju każdego dziecka jest żyrandol i lampka nocna. Tutaj mamy prawdziwe pole do popisu. Fajnie wyglądają żyrandole na przykład w kształcie jakiegoś zwierzaczka lub kule z otworkami w kształcie gwiazdek. Taki żyrandol po włączeniu światła sprawia, że sufit zamienia się w niebo. Jedno nie ulega wątpliwości. Pokój dziecka powinien przede wszystkim podobać się jemu samemu. Gdy dziecko jest starsze warto pytać się samego zainteresowanego jak chciałoby by wyglądał jego pokoik.

Więcej w kategorii: Pokój dziecięcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>