Tapety do pokoju dziecięcego

06.11.2011

Pokój dziecka jest zazwyczaj najbardziej kolorowym pomieszczeniem w domu. Wybierając tapety do pokoju dziecka mamy możliwość na puszczenie wodzy wyobraźni.

Tapety do pokoju dziecka

Tapety do pokoju dziecka fot. Art of wall

Podczas, gdy większość pokoi w domu staramy się urządzić w eleganckim stylu, pokój dziecka powinien być barwny i żywy. Nie wystarczą wesołe dziecięce mebelki i zabawki na półkach. Warto pomyśleć także o aranżacji ścian, które też powinny być piękne i bajkowe. Obecnie producenci oferują tak szeroki wybór tapety do pokoju dziecka, że nawet najbardziej wybredni rodzice i dzieci znajdą coś idealnego.

Oto kilka propozycji, jak ciekawie zaaranżować pokój dziecka i wybrać tapety do pokoju dziecka:

– Świat zwierząt – zaoferuj dziecku wyprawę do podmorskiego lub lądowego świata zwierząt. Poza standardowymi tapetami w ofercie znajdziemy też takie, które zawierają jedynie kontury rysunku – do pomalowania przez dziecko.

Tapety do pokoju dziecięcego

Tapety do pokoju dziecięcego fot. Art of wall

– Niezwykle atrakcyjnym pomysłem jest zamiana pokoju malucha w wielkie akwarium, szczególnie, jeśli nasza pociecha fascynuje się rybkami i morzem. Jeśli jest taka możliwość to doskonałym uzupełnieniem tapety będzie umieszczenie w pokoju dziecka małego akwarium

– Chłopców – zarówno tych małych, jak i tych trochę większych z pewnością zainteresuje wykorzystanie tapety z samochodowym wzorem. Wystarczy, wytapetowanie nią jednej ściany, ale tej najlepiej widocznej, tak, aby nie zasłaniały jej żadne meble.

– Dla małego mężczyzny lubiącego sport atrakcyjna będzie przemiana pokoju w stadion piłkarski. W tym celu wytapetuj jedną ścianę motywem boiska piłkarskiego.

– A co dla dziewczynki? – Jeśli twoja córka z zapałem czyta i ogląda bajki Disneya poszukaj tapety z kopciuszka, królewny śnieżki lub innej bajki. Wytapetuj nią główną ścianę. Resztę pomaluj na różowo. Jest pięknie i dziewczęco

– W pokoju dziewczęcym poza tapetą można tez wykorzystać bajowe motywy na naklejkach naściennych. Kilka naklejek różnej wielkości ponaklejaj na ścianach w różnych miejscach w pokoju, na przykład nad łóżkiem czy przy szafce.

To jedynie kilka propozycji. Tapety do pokoju dziecka są dostępne są w wielu sklepach a ich oferta jest o bardzo bogata. A więc do dzieła – niech się spełnią marzenia.

Więcej w kategorii: Pokój dziecięcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>