Kolor ścian w przedpokoju

15.05.2012

Myśląc o przedpokoju coraz częściej uświadamiamy sobie, jak ważna jest aranżacja tego miejsca. W końcu przedpokój to wizytówka naszego domu, pierwsze pomieszczenie do którego zapraszamy gości. Ważne jest zatem, aby jego wystrój pasował do pozostałej części mieszkania.

Aranżacja przedpokoju

Aranżacja przedpokoju fot. Tikkurila

Bywa, że przedpokój jest mało docenianym miejscem w naszym domu, gdyż teoretycznie spędzamy w nim najmniej czasu. Nie bierzemy pod uwagę, że jest to pierwsze pomieszczenie, które widzimy po wejściu do mieszkania i ostatnie, które odwiedzamy wychodząc z domu. Codziennie przechodzimy przez niego wielokrotnie. Przedpokój jest wizytówką naszego domu, to pierwsze pomieszczenie, jakie odwiedzają nasi goście, dlatego warto, a wręcz konieczne jest, aby był urządzony w dobrym stylu. Jednym z elementów aranżacji przedpokoju jest oczywiście odpowiedni dobór koloru na ścianach tego pomieszczenia.

Po pierwsze kolor ścian w przedpokoju powinien być spójny z kolorem pozostałych wnętrz. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy nasz przedpokój nie jest zupełnie odrębnym pomieszczeniem, lecz został całkowicie lub częściowo otwarty na salon.
Zazwyczaj przedpokoje nie mają okien, a więc jest tam dosyć ciemno.

Do takich pomieszczeń najbardziej polecane są jasne barwy, które optycznie je powiększą, ale nie należy się wcale bać ciemniejszych kolorów, jeśli ma to korespondować z pozostałymi wnętrzami domu. Można, np.: pokusić się o pomalowanie przynajmniej jednej ściany na ciemny brąz, taki odważny kolor nada charakter wnętrzu. Jeśli nasz przedpokój został połączony z salonem, to fragment ściany, która prowadzi do pokoju dziennego, można pomalować tym samym kolorem, który został tam wykorzystany. W ten sposób wizualnie wyznaczymy drogę poruszania się. Będzie to swoistego rodzaju zaproszenie do salonu.

Więcej w kategorii: Przedpokój

Meble do przedpokoju

meble w przedpokoju

Przedpokój, to wizytówka mieszkania. Odpowiednio dobrane meble do przedpokoju świadczą o stanie reszty mieszkania i…

więcej

Ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju…

więcej

Dodaj komentarz

One thought on “Ściany w przedpokoju

  1. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sklejki boazeryjnej. Te od eko-sklejka wyglądają naprawdę fajnie, a na dodatek można u nich zamówić bezpłatny próbnik przez ten formualrz http://www…..pl/pl/formularz.php