Lustra w przedpokoju

26.07.2012

Lustra mają znaczenie nie tylko dla nas, ale wpływają w znaczący sposób na samo pomieszczenie. Przede wszystkim odpowiednio dobrane i wkomponowane w pozostałą cześć wystroju wnętrza, poprawiają znacznie estetykę naszego przedpokoju. 

Lustro każdy z nas zna niemal od urodzenia. Towarzyszy nam praktycznie przez całe życie. Używamy go z rożnych powodów. Aby zwyczajnie się przejrzeć, wykonać rożne zabiegi kosmetyczne itp. lub zwyczajnie, aby nieco się popodziwiać. Chciałoby się wówczas rzec za słynną bajką: „lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy na świecie”. Przejdźmy jednak do istoty tematu czyli do luster w naszych mieszkaniach i domach, a konkretnie w przedpokojach.

lustro w przedpokoju

lustro w przedpokoju fot. homeklondike.com

Większość tego typu luster stanowią lustra umieszczone w drzwiach szaf narożnych i szaf stworzonych w zabudowie. Przybierają one rożne kształty, lecz w znacznej mierze są prostokątne. Wielkość ich odpowiada wielkości skrzydła drzwi szafy. Zwykle za ich pomocą, średniego wzrostu człowiek, może ocenić całą swoją sylwetkę. Poza lustrami zabudowanymi w szafach w przedpokojach naszych domów możemy spotkać również lustra umocowane bezpośrednio do ściany. Lustra ścienne mogą przybierać różne kształty i rozmiary zależne tak naprawdę od naszej fantazji. Mogą być one okrągłe, owalne, prostokątne lub kwadratowe, małe oraz duże. Niekiedy lustraścienne są obramowane w ramy wykonane z drewna, aluminium lub plastiku. Niekiedy lustra wyposażane są w dodatkowe półeczki lub wieszaki wszystko po to, aby ułatwić nam życie.

aranżacja przedpokoju

aranżacja przedpokoju fot. ateczkoweinspiracje.blox.pl

Mówiąc o lustrach myślimy zwyczaj o odpowiednio przyciętym kawałku szkła. Ma ono zróżnicowane właściwości powiększające lub pomniejszające. Jak wszyscy wiemy lustra mają znaczenie nie tylko dla nas, ale wpływają w znaczący sposób na samo pomieszczenie. Przede wszystkim odpowiednio dobrane i wkomponowane w pozostałą cześć wystroju wnętrza poprawiają znacznie estetykę naszego przedpokoju. Wśród wielu zalet luster możemy wyróżnić także i to, iż odbijają światło zarówno słoneczne jak i sztuczne.

aranżacja przedpokoju przy pomocy lustra

aranżacja przedpokoju przy pomocy lustra fot. homeklondike.com

Jeśli powiesimy lustro na wprost drzwi to powiększa się znacznie jego przestrzeń. Specjaliści od wystroju wnętrz twierdzą, że aby rozświetlić ciemne pomieszczenie, w tym przypadku przedpokój, należy powiesić lustro w takim miejscy, aby padało na nie światło z okna w pokoju. W ten sposób nasza przestrzeń stanie się jasna i świetlista. Należy również wspomnieć że lustra mają za zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie. Aby poprawić funkcjonalność i ułatwić nam korzystanie montujemy wokół nich odpowiednie oświetlenie. W znaczniej mierze są to niewielkie zaledwie kilkucentymetrowe lampki halogenowe. Lustra są produktem łatwo dostępnym i powszechnym. Możemy je zakupić zarówno w sklepach Internetowych jak i w salonach z wyposażeniem wnętrz. Oferta cenowa jest bardzo zróżnicowana. Najmniejsze lustra to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Jednak te najlepszej jakości pochodzące np. z Włoch to już niestety koszt kilku tysięcy złotych.

W Polsce swoje produkty oferuje ponad 20 producentów.

Najbardziej popularne są zdecydowanie lustra szklane bez ramy ich koszt zamyka się w przedziale od 65 to 4,5 tysiąca złotych. Na drugim miejscu plasują się te z obramowaniem drewnianym. Ramy te wykonane są z rozmaitych gatunków drewna od sosny po dąb lub bardziej egzotyczne jak eukaliptus czy heban. Cena waha się w granicach od 200 do 2,5 tysiąca złotych. I już ostatnim typem luster są te zamontowane na laminowanej płycie, które moim zdaniem są najmniej estetycznymi i szczerze powiedziawszy nie dodają uroku, nawet jeśli mowa o przedpokoju.

Generalnie reasumując, dzisiejsze urządzanie wnętrz to czysta sztuka. Prawdziwe dzieła powstają pod rękami architektów wnętrz, którzy z najmniejszego pomieszczenia potrafią zrobić, za pomocą odpowiednich magicznych sztuczek, miejsce wypoczynku, relaksu czy zabawy. Jednym z narzędzi do sztuczek aranżacyjnych są właśnie lustra.

Więcej w kategorii: Przedpokój

Meble do przedpokoju

meble w przedpokoju

Przedpokój, to wizytówka mieszkania. Odpowiednio dobrane meble do przedpokoju świadczą o stanie reszty mieszkania i…

więcej

Ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Ściany w przedpokoju

  1. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sklejki boazeryjnej. Te od eko-sklejka wyglądają naprawdę fajnie, a na dodatek można u nich zamówić bezpłatny próbnik przez ten formualrz http://www…..pl/pl/formularz.php