Podłoga w przedpokoju

10.11.2012

Czym powinna się cechować się idealna podłoga w przedpokoju? Przede wszystkim powinna być łatwo zmywalna i odporna na zarysowania oraz przetarcia itp. Dokonajmy więc małego przeglądu dostępnych możliwości. 

Podłogi są jednym z najważniejszych elementów każdego pomieszczenia, zwłaszcza przedpokoju. Bowiem do przedpokoju wchodzimy zazwyczaj wprost z drzwi zewnętrznych, wejściowych. W naszej strefie klimatycznej pogoda jest niezwykle zmienna i kapryśna. Nie jeden raz idziemy ulicą brodząc w błocie lub śniegu, które następnie osadza się na naszych butach czy ubraniu.

panele podłogowe w przedpokoju

panele podłogowe w przedpokoju fot. www.rubberflooringuk.co.uk

Panele podłogowe mają kształt standardowej deski. Ich powierzchnia jest gładka i lśniąca. Panele podłogowe są stosunkowo łatwe w montażu i nie potrzeba zbyt dużego wysiłku aby to wykonać. Montujemy je układając jedna przy drugiej i łącząc za pomocą zatrzasków, w które są wyposażone. Możemy również nałożyć cienka warstwę kleju lub sylikonu. Panele podłogowe są łatwe w utrzymaniu pod względem czystości, jednak ich niewątpliwym minusem jest mała odporność na zarysowania.

Kolejnym sposobem aby nasza podłoga w przedpokojuwyglądała okazale jest ułożenie mozaiki podłogowej. Jest to swoisty rodzaj pokrycia podłogowego. Składa się z niewielkich połączonych ze sobą klepek, a cała konstrukcja dodatkowo umocniona jest specjalistyczna siatką. Mozaikę podłogową montujemy na wyrównaną i zabezpieczoną preparatem przeciw grzybiczym podłogę. Do jej montażu niezbędny jest także specjalistyczny klej, którego cienką warstwę rozprowadzamy na mozaikę. Ten rodzaj podłogi wymaga również cyklinowania i podwójnego lakierowania. Jednakże minusem jej jest to, że łatwo ulega zarysowaniu dlatego też w przedpokoju nie będzie spełniał swoich funkcji.

mozajka drewniana w przedpokoju

mozajka drewniana w przedpokoju fot. trendszine.com

Podłoga w przedpokoju może być również wykonana z gumolitu, który obecnie jest dostępny we wszystkich możliwych wzorach i kolorach. Są również i takie, które imitują drewno. Podłogę taką wykonujemy poprzez odpowiednie docięcie materiału roboczego i nałożenie odpowiedniej warstwy kleju. Podłoga w przedpokojuwykonana w ten właśnie Sposób jest łatwo zmywalna i odporna na uszkodzenia, jednak odbiera pomieszczeniu przytulny, domowy charakter.

funkcjonalna podłoga w przedpokoju

funkcjonalna podłoga w przedpokoju fot. www.allhomeimprovement.org

Kolejnym ze sposobów aranżacyjnych są płytki ceramiczne. Mają one zazwyczaj kształt prostokąta lub kwadratu. W sprzedaży są płytki w rozmaitych kolorach i fakturze. Jedne są gładkie, a inne mają wytłaczane wzorki. Montaż płytek wymaga niestety fachowej wiedzy i wprawy, ponieważ płytki montujemy za pomocą zaprawy klejowej. Jednak bardzo istotną sprawą jest równomierne rozsmarowanie kleju na każdej płytce, aby powierzchnia podłogi była równomierna. Układając wspomniane płytki pozostawiamy między jedną, a drugą kilkumilimetrowy odstęp, który po zaschnięciu kleju wypełniamy fugą. Z płytek nie jest trudno usunąć nawet trudne zabrudzenia. Nie ulegają także raczej zarysowaniom. Jedynym mankamentem ich jest to, iż naprawdę uporczywy brud pozostaje właśnie na fudze. W efekcie wymaga to bardziej dokładnego czyszczenia.

Jednak za najwyższej jakości płytki uważa się te pochodzące z Włoch lub Hiszpanii. Podłoga w przedpokoju może także zostać wykonana z wykładziny podłogowej. Wykładzina podłogowa jest to rodzaj pokrycia wykonany z materiału. Wymaga regularnego prania i czyszczenia. W związku z powyższym nie jest to dostatecznie dobry materiał na tego rodzaju powierzchnię. I ostatni już rodzaj podłogi to marmur lub płyty gresowe. Mają one podobną fakturę jak płytki ceramiczne jednak jest on równie łatwo zmywalny i odporny na uszkodzenia. Podstawową wadą jest wysoka nieosiągalna dla większości z nas cena. Reasumując nasze rozważania najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie płytek względnie jeśli jest to możliwe podłogi marmurowej lub gresu. Specjaliści dekoracji wnętrz przekonują, iż aby uzyskać w mieszkaniu wrażenie większej przestronności należy we wszystkich pomieszczeniach zainstalować podłogę tego samego rodzaju.

 

Więcej w kategorii: Przedpokój

Meble do przedpokoju

meble w przedpokoju

Przedpokój, to wizytówka mieszkania. Odpowiednio dobrane meble do przedpokoju świadczą o stanie reszty mieszkania i…

więcej

Ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Ściany w przedpokoju

  1. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sklejki boazeryjnej. Te od eko-sklejka wyglądają naprawdę fajnie, a na dodatek można u nich zamówić bezpłatny próbnik przez ten formualrz http://www…..pl/pl/formularz.php