Przedpokój, meble do przedpokoju

24.07.2011

Przedpokój to jest takie pomieszczenie, które często bywa zapomniane i zaniedbywane przez nas. Bardziej skupiamy się na urządzaniu salonu, kuchni, czy sypialni.

Meble do przedpokoju

Meble do przedpokoju fot. Meble M4

Przedpokój to reprezentacyjna część naszego mieszkania. Jest to przecież pierwsze pomieszczenie, do jakiego wchodzą nasi goście oraz my sami. Jak zatem sprawić by był on elegancki i stylowy oraz pozostawił na gościach niezapomniane wrażenie? Jakie kolory najbardziej do niego pasują? Jakie meble i dodatki wybrać?

Co do kolorystyki to raczej pasują do niego barwy neutralne. Kolorystyka czarno-biała bywa nudna, ale nadaje ona wnętrzu porządku i czystości. A to w przedpokoju bardzo ważna cecha, gdyż tam najwięcej nam się brudzi. W końcu wchodzimy do niego prosto z dworu lub klatki schodowej, w butach. Malując jego ściany na biało, przy zastosowaniu czarnych mebli i dodatków, dodatkowo powiększamy go optycznie. Można zastosować też inną kolorystykę. Należy pamiętać jednak o tym, że w przedpokoju nie ma okna, a więc stosujemy kolory jasne. Ciemne pogłębią nudność pomieszczenia i jego mało ładny wygląd.

Meble do przedpokoju

Meble do przedpokoju fot. Meble M4

Przedpokój – jakie meble będą najlepiej pasowały? W wąskich przedpokojach praktyczne są szafy wnękowe lub z drzwiami przesuwanymi. Praktyczne będą tez szafy zabudowujące od samego sufitu aż do podłogi z niezliczoną ilością półek. Można w nich wówczas schować niemalże wszystkie ubrania wierzchnie. Drzwi do takich szaf nie mają klamek. Jest to dobre rozwiązanie i praktyczne. Nie ma wówczas ryzyka zaczepienia się o nie kurtką w czasie jej  ubierania czy torebką. Drzwi takie mogą też zostać wykonane z luster. Wówczas mamy dwa elementy w jednym. Nie ma konieczności zawieszania wówczas dodatkowego lustra na ścianie i niepotrzebnego angażowania powierzchni.

Pomysłem na rozjaśnienie ciemnego przedpokoju są lampy sufitowe. Są one zawieszone płasko bezpośrednio przy suficie. Takie lampy sufitowe powinny mieć jak największą powierzchnię świecenia, tak, aby dokładnie oświetlały pomieszczenie. W przedpokoju sprawdzają się także kinkiety lub oświetlenie w postaci małych lampeczek sufitowych zainstalowanych wzdłuż całej powierzchni sufitowej.

Co do podłogi w przedpokoju to obecnie nie kładzie się już na nią dywanów. Dywan taki to przeżytek można by rzec. Nowoczesny przedpokój nie będzie go zawierał. Na podłogę można położyć na przykład parkiet przemysłowy. Jest to rodzaj podłogi drewnianej, bardzo odporny. Jest to bardzo ważna cecha. Bowiem podłoga w przedpokoju jak żadna inna jest najbardziej narażona na ścieranie oraz na wilgoć. Podłogę możemy także wykonać z płytek ceramicznych lub kamienia. Jednak one sprawiają, że pomieszczenie wydaje się chłodniejsze, a i sama posadzka dla stóp jest zimna. Podłoga natomiast z drewna jest ciepła i bezpieczna.

Przedpokój i jego wnętrze nie wymaga wielu dodatków, aby było eleganckie i ciekawe. Pomimo, że w nim spędzamy najmniej czasu to i tak warto o niego bardziej zadbać. O jednym pamiętajmy niezmiennie. Unikajmy monotonii w aranżacji wszelkiego rodzaju wnętrz. Grajmy kolorami, ale też bez zbytecznej przesady. Nadmiar zbyt dużej ilości jasnych barw nudzi i zmniejsza atrakcyjność wnętrza. Warto czasami przełamywać nudę elementami o kontrastowych barwach. Róbmy to poprzez na przykład kolorowe lub kształtem odmienne wieszaki, stojaki na parasole oraz ozdoby ścienne.

Przedpokój w stylu minimalistycznym sprawdza się doskonale. Odpowiednio dobrane kolory mogą zmodyfikować kształty i rozmiary poszerzając je lub wydłużając. Jeśli na przykład w przedpokoju o wymiarach kwadratu pomalujemy ściany prostopadłe do wejścia kolorem mocniejszym, a pozostałe jasnym odcieniem, przedpokój optycznie nam się wydłuży. Gdy pomalujemy na przykład sufit na biało, zahaczając o ściany na około pięć centymetrów, wówczas wyda nam się on wyższy.

 

Więcej w kategorii: Przedpokój

Meble do przedpokoju

meble w przedpokoju

Przedpokój, to wizytówka mieszkania. Odpowiednio dobrane meble do przedpokoju świadczą o stanie reszty mieszkania i…

więcej

Ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Ściany w przedpokoju

  1. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sklejki boazeryjnej. Te od eko-sklejka wyglądają naprawdę fajnie, a na dodatek można u nich zamówić bezpłatny próbnik przez ten formualrz http://www…..pl/pl/formularz.php