Ściany w przedpokoju

26.07.2012

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju powinny być jasne, aby przedpokój wydawał się większy i bardziej przestronny. 

Wbrew pozorom przedpokój jest pomieszczeniem bardzo ważnym. Dlatego też wykończenie i kolorystyka ścian ma ogromne znaczenie. W dużych domach, gdzie przedpokoje są większe warto jest wydzielić odpowiednią ścianką dodatkowe nieco mniejsze pomieszczenie zwane przedsionkiem. Niestety w małych i ciasnych mieszkaniach nie ma na to miejsca. Dlatego też w tym przypadku najważniejsza jest właśnie kolorystyka ścian. Ściany w przedpokoju powinny być jasne, aby przedpokój wydawał się większy i bardziej przestronny. Warto jest również zainstalować punktowe halogenowe oświetlenie, które powinno w małym przedpokoju wzbudzić nieco życia.

ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju fot. homeklondike.com

Jeśli chodzi zaś o ściany w przedpokoju to na początek należy zadbać o ich wykończenie i tutaj mamy wiele możliwości. Musimy dobrze się zastanowić i wybrać dla nas odpowiedni sposób. Ogromne znaczenie ma fakt czy z pomieszczenia tego będą korzystały również  dzieci. Bowiem jak wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę obecność dzieci niesie za sobą ryzyko powstawania plam i innych zabrudzeń. Dlatego warto w tym przypadku nałożyć na ściany gładź gipsową w celu wyrównania powierzchni, a następnie pomalować je akrylową farbą odporną na zabrudzenia i szorowanie. Obecnie mamy ogromny wybór farb, które ułatwiają nam usuwanie zabrudzeń.

Ściany w przedpokoju  możemy pomalować całkiem zwyczajnie za pomocą wałka lub pędzla, ale istnieje wiele prostych nie wymagających fachowej wiedzy sposobów na aranżację. Bardzo ciekawie wygląda tak zwany Efekt Włoskich Impresji. Uzyskujemy go za pomocą rękawicy malarskiej. Proces ten składa się z dwóch etapów. Najpierw należy na ścianę nałożyć warstwę jasnej najlepiej białej farby akrylowej, a następnie na zwilżoną rękawicę malarską nakłada się odrobinę farby i rozciera ją kulistymi ruchami, tak aby powstał jednolity efekt dekoracyjny. Ruchy ręką powinny być dosyć szerokie, aby farba zbyt szybko nam nie wyschła.

ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju fot. ateczkoweinspiracje.blox.pl

Równie ciekawy efekt można uzyskać aplikując farbę niewielkim płaskim pędzlem i wykonując krótkie i rytmiczne ruchy. Jednak uważać należy, aby nie powstały zacieki. Możemy również użyć szczotki i dzięki temu uzyskamy trójwymiarowy efekt. Końcówki szczotki zanurzamy na ok. 0,5 cm i rozcieramy poziomo lub pionowo długimi pociągnięciami. Dzięki temu nasz przedpokój nabierze wyjątkowego charakteru. Doskonałym pomysłem na aranżację ściany w przedpokoju jest również nałożenie tapety. Należy jednak pamiętać, że tapety te powinny być raczej gładkie bowiem drobne wzory zmniejszają optycznie przestrzeń. Jak już wspomnieliśmy w przedpokoju powinna dominować jasna kolorystyka, jednak dla urozmaicenia możemy nałożyć na jedną lub dwie ściany farbę w kolorze pastelowym.

Ściany w przedpokoju możemy również ozdobić za pomocą ogólnie dostępnych szablonów na przykład niewielkich motylków czy delikatnych elementów kwiatowych. Gdy decydujemy się na pozostawienie gładkich ścian, a nasz przedpokój jest znacznych rozmiarów, ciekawym pomysłem jest powieszenie niezbyt agresywnego obrazu lub na przykład powiększonego zdjęcia całej rodziny. Jeśli samodzielnie podejmujemy się wykończenia ścian w naszym przedpokoju koszt powinien zamknąć się w granicach 300-500 złotych. Natomiast jeżeli w tym celu mamy zamiar zatrudnić specjalistyczna firmę musimy się liczyć ze znacznie większy wydatkiem. Bowiem usługi remontowo – budowlane do najtańszych nie należą.

Ciekawe pomysły na aranżację przedpokoju możemy znaleźć w Internecie, który posłuży nam za wzorzec, którym możemy posiłkować się przy pomysłach dekoratorskich.

Więcej w kategorii: Przedpokój

Meble do przedpokoju

meble w przedpokoju

Przedpokój, to wizytówka mieszkania. Odpowiednio dobrane meble do przedpokoju świadczą o stanie reszty mieszkania i…

więcej

Ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Ściany w przedpokoju

  1. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sklejki boazeryjnej. Te od eko-sklejka wyglądają naprawdę fajnie, a na dodatek można u nich zamówić bezpłatny próbnik przez ten formualrz http://www…..pl/pl/formularz.php