Słów kilka o wyposażeniu przedpokoju

25.07.2012

Aby przedpokój nie był nadmiernie „zagracony” i wszystko ze sobą odpowiedni współgrało należy odpowiednio rozważyć naszą wizję o wyposażeniu przedpokoju.

Wbrew powszechnej opinii przedpokój jest bardzo ważną częścią naszego mieszkania czy domu, stanowi on bowiem swego rodzaju wizytówkę. Odwiedzający nas znajomi przyjaciele czy rodzina, zaraz po wejściu do naszego mieszkania trafiają właśnie do przedpokoju. Jedno spojrzenie i już mają pewną opinię, a wiadomo że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jednak dziś nie o wrażeniach będziemy mówić, a o funkcjonalności przedpokoju, o wyposażeniu przedpokoju, o tym co powinno się w nim znajdować, aby jak najlepiej go wykorzystać.

przedpokój

przedpokój fot. ateczkoweinspiracje.blox.pl

Otóż przedpokój spełnia role nie tylko reprezentacyjną. Bardzo często jest również miejscem, gdzie przechowujemy wierzchnie odzienia tzn. płaszcze, kurtki, buty, oraz rożne inne drobne przedmioty, czapki, szaliki parasole. Aby móc te wszystkie rzeczy odpowiednio uchronić przed zniszczeniem czy zabrudzeniem, szczególnie te, których w konkretnym czasie nie używamy potrzebne nam są szafy.

I tutaj bardzo często pojawia się problem, stajemy bowiem przed odpowiedzią na pytanie jakie szafy wybrać? Oferta szaf do przedpokoju jest naprawdę szeroka. Możemy je zakupić zarówno w Internecie jak i w zwykłym salonie. Wybierając odpowiednią szafę należy wziąć pod uwagę w przede wszystkim wielkość i przestrzeń naszego przedpokoju oraz nasze indywidualne potrzeby, z uwzględnieniem ilości mieszkańców i ilości posiadanej odzieży. W sklepach możemy znaleźć szafy gotowe, na wymiar lub pod zabudowę. Szafy gotowe są niewielkie wchodzą zwykle w skład specjalnych zestawów mebli do przedpokoju, w których znajdziemy jeszcze m. in. lustro, wieszak i inne półeczki. Natomiast jeśli chodzi o szafy pod zabudowę to plusem ich jest niewątpliwe to, że dzięki nim możemy wykorzystać wnękę i w ten sposób zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca.

pomysł na przedpokój

pomysł na przedpokój fot.ateczkoweinspiracje.blox.pl

Przejdźmy teraz do krótkiego omówienia kilku typów szaf. W ostatnim czasie bardzo popularny jest stosunkowo nowy produkt czyli szafa obrotowa. Jest to zwykle szafa o kształcie prostokąta, jej cechą charakterystyczną jest obrotowy mechanizm, który ułatwia jej przesuwanie. Są one wyposażone w wieszaki, regały, półki itp. Kolejnym typem szaf są szafy narożne i wnękowe.

Do ich produkcji używa się zwykle płyt i frontów MDF. Wyposażone są one w duże lustra, przesuwane drzwi, a we wnętrzu kryją się zazwyczaj różnego rodzaju wieszaki, półki i schowki.

O ile w szafy obrotowe są raczej wąskie to szafy narożne są bardzo pojemne i można śmiało stwierdzić, iż wyparły zdecydowanie tak popularne w PRL-u pawlacze. Równie ważnym meblem, jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu przedpokoju jest szafka na buty.  Zwykle jest ona zacznie mniejszych rozmiarów niż pozostałe szafki. Ich cechą charakterystyczną są specyficzne półki, ustawione pod kątem 45 stopni wszystko po to buty się nie niszczyły.

 

szafy w przedpokoju

szafy w przedpokoju fot.ateczkoweinspiracje.blox.pl

Niektórzy producenci oferują również specjalnie przeznaczone do przedpokoju komody. Komody takie są małe, ale posiadają mnóstwo półek. Trzeba również stwierdzić niezaprzeczalny fakt, iż jedną z części składowych na wyposażeniu przedpokoju jest wieszak gdzie pozostawiamy wierzchnie odzienie, które aktualnie używamy.

Podobnie jak w przypadku szaf istnieje bardzo szeroka gama wieszaków zewnętrznych. Niektóre z nich są przymocowane bezpośrednio do ściany szafy. Inne zaś stanowią odrębny mebel. Który zatem wybrać? Cóż, oczywiście uzależnione jest to od wielkości wolnej powierzchni jaką posiadamy. Bardzo popularne są wieszaki połączone z niewielką płytą. Tego rodzaju wieszaki są wyposażone jednocześnie w specjalną półkę na czapki, szaliki oraz wieszak na parasole. Ci, którzy w swoich mieszkaniach maja zdecydowanie mniej miejsca mogą skorzystać ze stojącego na nóżce wieszaka. Na wyposażeniu przedpokoju może znaleźć się wiele innych mebli, a wszystko to w zależności od przestrzeni do aranżacji i wizji.

Więcej w kategorii: Przedpokój

Meble do przedpokoju

meble w przedpokoju

Przedpokój, to wizytówka mieszkania. Odpowiednio dobrane meble do przedpokoju świadczą o stanie reszty mieszkania i…

więcej

Ściany w przedpokoju

ściany w przedpokoju

Przedpokój, jest nie tylko wizytówką naszego domu, ale także łączy wszystkie przestrzenie. Ściany w przedpokoju…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Ściany w przedpokoju

  1. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sklejki boazeryjnej. Te od eko-sklejka wyglądają naprawdę fajnie, a na dodatek można u nich zamówić bezpłatny próbnik przez ten formualrz http://www…..pl/pl/formularz.php