Aranżacja wnętrz – styl meksykański

20.10.2011

Nasze mieszkania i domy to miejsca, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu w naszym życiu, bez których nie moglibyśmy funkcjonować. Zatem aranżacja wnętrz, która wybierzemy powinna zapewnić nam komfort i funkcjonalność.  

Każdy z nas chciałby, aby jego mieszkanie było przyjazne dla nas samych. Żebyśmy wracając do niego robili to z wielka przyjemnością. Aby tak było bardzo ważnym elementem naszych pomieszczeń jest ich wygląd – czyli aranżacja wnętrz. Mamy swoje pomysły na wygląd naszych mieszkań. Jest także wiele stylów aranżacyjnych, każdy inny, wyjątkowy na swój sposób, który przyciąga i kusi oko.

styl meksykański

styl meksykański fot. sxc.hu

Aranżacja wnętrz, która jest bardzo charakterystyczna sama w sobie oferuje nam styl meksykański. Wyróżnia się on bardzo szeroką paletą barw, które są bardzo intensywne, ciepłe, mające słoneczne barwy czy bogate zdobienia. Wielobarwność barw i różnorodność dodatków sprawia, że w naszych pomieszczeniach nie może być ponuro i nudno. Takie barwy sprawią, że będziemy dostawać dodatkowych sił i energii. Bardzo często ściany pomieszczeń mają kolor pomarańczowy, czerwony lub żółty.

Oprócz nasyconych kolorów pomieszczeń bardzo charakterystyczne są różnego rodzaju dodatki, które nadają niepowtarzalnego klimatu pomieszczeniom. Przy projektowaniu pomieszczeń warto zastosować tkaniny w przeróżnych wzorach i kolorach, stare obrazy, które zostały przyozdobione przepięknymi ramami, różnego rodzaju figurki i rzeźby, czy starodawne instrumenty, które zostały odpowiednio odnowione.

Nieodłącznym elementem meksykańskiego kraju jest symbol w postaci przepięknie pomalowanych kapeluszy z olbrzymim rondem czy meksykańskie marakasy. W tym stylu możemy również spotkać przyciemnione lustra pięknie wykończone różnego rodzajami ramami czy elementy korali. Meble najczęściej wykonane są z materiałów naturalnych takich jak sosna czy orzech. Sęki, różnego rodzaju znaki, nierówności czy skazy znajdujące się na drzewie przeznaczonego na meble są jak najbardziej wskazane. Te znaki mają świadczyć o materiale, z którego dany mebel powstał, jego historię.

stylistyka meksykańska

stylistyka meksykańska fot. sxc.hu

Meble meksykańskie charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją, a elementami zdobiącymi je są materiały żelazne, okucia, które mówią nam o nawiązaniu do kultury. Charakterystyczne są również stoły, które powinny być duże, a wokół nich ławki czy krzesła. Na stołach powinna znajdować się duża ilość rzeźb, elementów w postaci figurek z płytek ceramicznych, a wszystko po to, aby zachować historię tego kraju.

Aranżacja wnętrz w stylu meksykańskim powinna zawierać odpowiednie rośliny, które dopełnią design meksykański. Kaktusy to kwiaty, które charakteryzują ten styl ale również mogą to być palmy, które jeszcze bardziej dodadzą egzotyki naszym pomieszczeniom i sprawią latynoskie gorące klimaty. Te rośliny będą przepięknie komponowały się na tle naszych ścian, które będą nasycone różnorodną paletą kolorów. Palmy i kaktusy powinny być jak największe, chociaż wiadomo, że w mniejszych czy małych pomieszczeniach będą zajmować bardzo dużo miejsca, wprowadzając chaos do pomieszczenia i przytłaczając go.

Kiedy nasze pomieszczenia nie pozwalają nam na wyeksponowanie tych przepięknych roślin, wówczas nasza aranżacja wnętrz powinna zakładać inne rozwiązanie które jest wcale nie gorsze, a efekt też jest przepiękny. Mianowicie chodzi tu o różnego rodzaju fototapety bądź obrazy, które przedstawiają typowo południowoamerykańską roślinność. Warto, więc aranżować nasze pomieszczenia w tym stylu. Klimat stylu meksykańskiego wprowadzi do naszych pomieszczeń dużo ciepła, optymizmu. Poprawi nasz nastrój. Sprawi, że będziemy w tych pomieszczeniach czuć latynoski klimat. Wnętrza w tym stylu są bardzo przyjazne.

Więcej w kategorii: Salon

Dodaj komentarz

One thought on “Funkcjonalizm, harmonia i naturalność we wnetrzach