Kominek gazowy w domu

07.07.2013

Jeśli nie jesteśmy fanami rąbania, układania, noszenia drewna czy usuwania popiołu, a zależy nam na wygodzie obsługiwania kominka bez ruszania się z kanapy, zainwestujmy w kominek gazowy.

Kominek gazowy ogrzewa tak samo jak ten opalany drewnem czy węglem, a nie generuje problemów związanych z przechowywaniem i kupowaniem opału. Nie wymaga stałej obsługi, kontrolowania procesu spalania czy wymiatania popiołu z paleniska. Kominek gazowy można komfortowo włączyć i wyłączyć za pomocą pilota, ale to nie jedyna jego zaleta.

Kominek gazowy

Kominek gazowy fot. Bellfres

Kominek gazowy

Kominek gazowy fot. Bellfres

Kominki gazowe zajmują znacznie mniej miejsca niż kominki otwarte lub te z zamkniętym wkładem kominowym. Są stosunkowo płytkie, bowiem nie potrzebują mieścić wewnątrz drewna. Dzięki tym parametrom można je z powodzeniem montować w pomieszczeniach, w których kominek nie został wcześniej przewidziany.

Niektóre modele kominka gazowego, wyposażone w zamknięte komory spalania, nie potrzebują również wolnego przewodu kominowego, do którego tradycyjne kominki muszą być podłączone. Spaliny w tym przypadku są odprowadzane przepuszczonym przez ścianę specjalnym przewodem, do którego po zewnętrznej stronie ściany domu, mocuje się mechaniczny wyciąg, umożliwiając w ten sposób przepływ spalin. Jest to o tyle ważna zaleta, że często brak wolnego przewodu kominowego w obiekcie nie pozwala na zamontowanie kominka tradycyjnego.

Zaletą kominka gazowego jest również jego wygodna i  łatwa obsługa. Nie trzeba go czyścić jak kominka tradycyjnego, a uruchomienie go zajmuje tylko chwilę. Jego obsługa ograniczona jest właściwie do regulowania wielkości płomienia. Po wyłączeniu kominek jest w zasadzie od razu gotowy do ponownego użycia.

Kominek gazowy różni od kominka tradycyjnego jego budowa. Zamiast prawdziwego drewna wnętrze wyłożone jest ceramiczną imitacją kawałków węgla lub drewna. Ich odpowiednie układanie wpływa bezpośrednio na wygląd płomieni. Obudowa kominka jest najczęściej żeliwna. Sercem kominka jest palnik gazowy, którego funkcją jest spalanie gazu płynnego lub ziemnego. Płomienie, powstające w kominku gazowym do złudzenia przypominają te prawdziwe, które obserwujemy w kominku tradycyjnym.

Więcej w kategorii: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>