Kredensy powracają na salony.

12.08.2011

Salon jest najczęściej poruszanym tematem. Gdzie nie zajrzymy, gazeta, strona internetowa, królują jako temat inspirujący i ciekawy. Bo rzeczywiście takim jest.

Kredens

Kredens fot. Azzurro

Jest tyle możliwości aranżacyjnych tego pomieszczenia, daje tyle możliwości, upraktycznienia swoich wizji i inspiracji, że jest ulubionym tematem dekoratorów. Bardzo ważnymi elementami w salonie, obok kolorystyki, są meble. Kupując meble do salonu skupiamy zwykle uwagę na elementach, które służą domownikom najczęściej. Urządzając salon bierzemy również pod uwagę jego uatrakcyjnienie dla osób go odwiedzających, tak aby wzbudzał zachwyt, pożądanie i podziw. Jednakże te same pobudki często mogą doprowadzić do katastrofy dekoratorskiej. Aby się ustrzec tego typu sytuacjom wybierajmy mniej aniżeli więcej.

W salonie jak nigdzie indziej warto pokusić się także o jakiś mebel wyjątkowy, takie nasze oczko w głowie. Wzbogacenie tego pomieszczenia jakimś oryginalnym meblem może spowodować, że przestrzeń nabierze wyjątkowego wyrazu. Takim meblem klasycznym i wyjątkowo dekoracyjnym jest kredens. Niektórym z nas kojarzy się on z mieszkaniem babci. Kredens w pokoju, kredens w kuchni itd. Jednak kredens  to nie tylko mebel. Ten przedmiot ma duszę. Mogą być one stylizowane na stare lub faktycznie wiekowe. Są one piękne i posiadają klasę. Wszystko rzecz jasna gustu, ale większość z nas zgodzi się z moją opinią.  Pasują one niemalże do każdej stylizacji. Kojarzenie ich z sielskimi, wiejskimi kuchniami jest kojarzeniem mylnym. Idealnie bowiem komponują się one w jadalni czy salonie.

Kredens

Kredens fot. Azzurro

Kredens to nie tylko dekoracja ale i mebel użytkowy. Zagospodarować możemy go na barek, biblioteczkę. Można w nich z przechowywać zastawy stołowe, sztućce, kieliszki. Zakup takiego kredensu może przynieść prawdziwą rewolucję w naszym domu. Ponieważ gdy nas zainspiruje swoim pięknem możemy w domu dokonać prawdziwej rewolucji. Stare lub stylizowane na starodawne meble to nie tylko styl vintage. Pamiętajmy o tym. To też cała masa innych styli, w których kredens zawsze odnajdzie miejsce dla siebie. Do takiego mebla należy oczywiście dobrać inne, odpowiednio pasujące. Doskonale będą współgrać z nim stylizowane sofy czy eleganckie krzesła, stoliki kawowe. Na ściany pasują obrazy w pięknych ramach. Pamiętamy z mieszkań naszych babć jeszcze pozłacane lampy oraz dekoracje z porcelany, czyli wszelakiego rodzaju figurki, dzbany, wazony. Ale to nie wszystko. Zaskoczeni mogą być niektórzy z nas, ale kredens pasuje także do mebli współczesnych. Będzie on stanowił pośród nich element wyróżniający się, a nawet centralny. Taki mały akcent z goła odmienny od reszty. Można wówczas na nim postawić elementy dekoracyjne w takim samym, starym stylu, lub dla kontrastu pasujące do reszty, nowoczesne dodatki. Podkreśli to jeszcze bardziej kontrastowość stylizacji.

W ofercie sprzedażowej mamy również nowocześnie wykonane kredensy. Nie są one już stylizowane na stare, chociaż formą przypominają te sprzed kilkudziesięciu lat. Ale tak jak kiedyś wykonywane są z dobrych materiałów, odpowiednio wykańczane. Są w kolorach stonowanych. Przeważnie występują w odcieniach brązu lub bieli, a także koloru surowego drewna. Dla mnie kredens jest meblem miłym dla oka, miłym dla duszy. Jest wyjątkowy. Ma w sobie ten niepowtarzalny i trudny do podrobienia urok. Jest to mebel ponadczasowy i zdecydowanie numer jeden pośród mebli. Najbardziej sprawdza się w salonie i jadalni. Sprawia, ze te pomieszczenia zyskują na swoim odbiorze i ogólnym wizerunku. Zdecydowanie polecam do każdego wnętrza.

Więcej w kategorii: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>