Naklejka na ścianę – alternatywa w aranżacji mieszkania

04.06.2011

Naklejki na ścianę są ostatnio niezwykle modne. Są stosowane w dekoracji mieszkań, biur i restauracji. Skąd ta fascynacja? Może ona wynikać z prostoty obsługi i efektowności takiego rozwiązania.

Naklejka na ścianę, jest bowiem znakomitą propozycją dla osób, które chcą efektownie ozdobić ścianę w krótkim czasie. Taki fast food w aranżacji mieszkania.

Naklejka na ścianę

Naklejka na ścianę fot. Art of wall

Naklejka na ścianę

Naklejka na ścianę fot. Art of wall

Modne mieszkanie. Moda dotyczy wielu dziedzin życia i czy chcemy czy nie w pewnym stopniu ulegamy trendom pośrednio lub bezpośrednio. Od jakiegoś czasu dominują w architekturze wnętrz surowe wręcz geometryczne formy. W konsekwencji ta prostota wnosi pewną surowość do wnętrz biurowych i mieszkalnych. Powiększenie przestrzeni, w której żyjemy oraz pewne nowoczesne rozwiązania w urządzaniu mieszkań, powodują inną organizację przestrzeni życiowej. Nie zagracamy już szafami, półkami i meblościankami swoich mieszkań.

W konsekwencji odsłoniliśmy ściany, które mogą obecnie spełniać funkcję dekoracyjną.

Dlaczego naklejka na ścianę?

W aranżacjach wnętrz projektanci chętnie wykorzystują ostatnio naklejki na ścianę.

Ich niewątpliwym atutem jest możliwość uzyskania ciekawego efektu, w krótkim czasie i w bardzo prosty sposób. Naklejenie wzoru na ścianie nie jest pracochłonne. Zmiana tegoż wzoru, gdy nam już się opatrzy jest równie łatwa. Wykonane są z matowej, błyszczącej lub welurowej, folii samoprzylepnej. Cała filozofia umieszczenia wzoru na ścianie, polega na odklejeniu papieru ze spodniej części naklejki, przyłożeniu arkusza do ściany, dociśnięciu wzoru do niej ręką lub wałkiem a na koniec oderwaniu przezroczystego arkusza folii z wierzchu naklejki. Modne są przede wszystkim wzory florystyczne czy geometryczne, umieszczane na ścianie pojedynczo czy w dowolnych konfiguracjach. Można z nich tworzyć wręcz indywidualne wzory. Znajdziemy również naklejki z postaciami z bajek i zwierząt, typowe do dziecięcego pokoju. Właśnie z myślą o dzieciach, wyprodukowano szereg naklejek w pełnej gamie kolorystycznej i rozmiarowej, są też dostępne w sklepach naklejki fluorescencyjne. Naklejkami możemy ozdabiać nie tylko ściany, ale również kafelki, których kolor czy faktura już nas znudziła. Na rynku są dostępne również naklejki, którymi można zdobić meble.

Naklejki na ścianę nie są ozdobą najtańszą zwłaszcza, jeśli wybierzemy wzór w dużym rozmiarze, ale z pewnością słony smak ceny zrekompensuje nam przyjemność własnoręcznego wykonania ozdoby naszego wnętrza.

Więcej w kategorii: Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>