Feng shui i sypialnia

14.04.2014

Sypialnia, a przede wszystkim jest wystrój jest bardzo ważny, ponieważ wpływa on poniekąd na jakość naszego wypoczynku, oraz stosunki z partnerem. Jedną z możliwości aranżacyjnych jest urządzenie jej według zasad feng shui. Niektórzy jego wyznawcy twierdzą, że związek staje się wówczas harmonijny, a małżonkowie mogą w niej uspokoić swoje myśli, wyciszyć się i szybko zasnąć. Warto, zatem dowiedzieć się czegoś więcej na temat feng shui, aby móc zorientować się w tym co jest prawdą, a co mitem. Urządzając sypialnię warto skorzystać z tych zasad. W tym celu należy dowiedzieć się jak należy postępować aranżując przestrzeń, aby uniknąć niepotrzebnych błędów.

Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni

Feng shui oznacza wiatr i wodę. Jest ono znane w Polsce, chociaż mało kto dokładnie orientuje się w tym temacie. Przede wszystkim feng shui określa przestrzeń, którą zamieszkujemy oraz pomaga ją tak urządzić, aby była jak najbardziej przyjazna i bezpieczna. Zasadami dominującymi jest tutaj pomyślność i harmonia. W sypialni, jak nigdzie indziej, bardzo ważna jest taka atmosfera. Jeszcze ważniejsze w tym pomieszczeniu są harmonia i ergonomia, kojarzona z partnerstwem, zrozumieniem.

Zgodnie z feng shui idealny mebel do spania wykonany musi być z drewna. Tylko takie łoże będzie dla nas odpowiednie i wygodne. Do łóżka musi być dostęp z obydwu stron. Nie do przyjęcia jest ustawienie łóżka przy ścianie. Wówczas jedna z osób ma do niego utrudniony dostęp. Zgodnie z feng shui w aranżacji bardzo ważny jest komfort. Sypialnia to miejsce, w którym regenerujemy siły i energię potrzebną do życia, pracy, wszelkiej aktywności. Wypoczynkowi mają sprzyjać wszystkie elementy wystroju sypialni. Dodatkowo powinny one dawać wrażenie przytulności. Sypialnia feng shui charakteryzuje się dużą ilością poduszek znajdujących się na łóżku, które okrywa przytulna narzuta. Wszystkie elementy wystroju takie jak zasłony, firany muszą sprawiać wrażenie lekkości. W sypialni idealnej nie może zabraknąć mięciutkiej wykładziny dywanowej lub przynajmniej chodniczka. Jeżeli zdecydujemy się na chodniki to musi ich być dwa po obydwu stronach łóżka, aby nie zaburzyć harmonii we wnętrzu. Takie rozmieszczenie będzie symbolizowało partnerstwo.

W tej aranżacji ważne jest również to, gdzie ustawiamy dane przedmioty. Ich rozmieszczenie nie może być przypadkowe. A więc gdzie powinno stać łóżko w sypialni? Nie może ono stać na środku pomieszczenia, gdyż staje się wówczas tak zwanym „dryfującym” łóżkiem. Osoby śpiące właśnie na takim cierpią na brak określonego celu w życiu niczym dryfująca kłoda na morzu. Niepolecane jest też do spania kanapa czy wersalka. Oznacza to bowiem tymczasowość i brak wytrwałości. Ważny w łóżku jest zagłówek, który powinno ono posiadać, ponieważ to zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen.

Sypialnia dla pary powinna mieć nowe łoże. Feng shui odrzuca możliwość użytkowania łóżka, na którym wcześniej spał ktoś inny. Dlaczego? Ponieważ przedmioty kumulują energię danej osoby przez długi okres czasu. Co jeszcze jest istotne? Istotne jest jeszcze to, co znajduje się pod łóżkiem. Nie powinny tam znajdować się żadne pudła, skrzynie na pościel czy inne rzeczy.

Zajmijmy się jeszcze jednym zagadnieniem związanym z feng shui, a mianowicie oświetleniem. Światło w sypialni powinno być przyciemnione. Niekorzystne są lampy szklane posiadające przezroczyste klosze. Polecane są natomiast abażury, klosze z mlecznego szkła, lub obite tkaniną. Kolorystyka takiego wnętrza powinna być stonowana, spokojna. Wyraziste kolory wytwarzają bowiem zbyt intensywny obieg energii. Takiej energii potrzebujemy w dzień, a nie wieczorem czy w nocy.

Więcej w kategorii: Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Zielona sypialnia

  1. Moim zdaniem świetnie zestawiliście tę pościel z żyrandolem. Kolorystyka pierwsza klasa. Moją uwagę zwrócił także biały dywan, po którym na pewno bardzo przyjemnie przechadza się na gołe stopy.