Kolektory słoneczne – ekologiczne ogrzewanie słoneczne

19.07.2012

Kolektory słoneczne są coraz bardziej popularnym źródłem energii. Coraz bardziej wzrasta zapotrzebowanie na energię, a zasoby energii nieodnawialnej są ograniczone. 

Większość właścicieli domów planuje ich zakup. Ekologiczne ogrzewanie słoneczne jest więc nie tylko modne, ale i konieczne. Rynek oferuje nam obecnie bardzo duży wybór baterii słonecznych, które najczęściej są montowane na dachach naszych domów. Przyciągają one promienie słoneczne i przetwarzają ja w energie odnawialną.

montaż paneli solarnych na dachu

montaż paneli solarnych na dachu fot. cleannewpower.com

Większości z nas kolektory słoneczne kojarzą się jako źródło uzyskania energii wykorzystywanej z kolei do oświetlenia domów i terenów okolicznych. Ale uzyskana w ten sposób energia elektryczna może służyć również do ogrzewania domów, jako źródło zasilania urządzeń itp. Jednorazowy zakup takiego kolektora to duży wydatek. Natomiast z biegiem lat ta inwestycja nam się zwróci i dużo zaoszczędzimy. A przecież każdy z nas stara się oszczędzać. Tu mamy taką możliwość. Przy zużywaniu energii nieodnawialnej takiej możliwości nie ma, a co za tym idzie, opłaty za energię elektryczną są wyższe. Mało tego. Będą one stale wzrastać.

Dlatego, ze  obecnie znajdujemy się na takim etapie, że zasoby źródeł nieodnawialnych,  w tym energii elektrycznej, ulegają zubożeniu. Dlatego tak ważna jest ekologia. Oszczędność oraz ochrona środowiska sprawia, że coraz częściej zaopatrujemy się w baterie słoneczne. Czasy są ciężkie, a zarobki nie najlepsze, dlatego jesteśmy zmuszeni oszczędzać. Oszczędzanie należy się także naszym przyszłym pokoleniom. Nie bądźmy egoistami i nie zużywajmy wszystkich zasobów. W dzisiejszych czasach budujemy domy, które potrzebują małego nakładu energii, które produkują własną energię do chociażby ogrzania czy oświetlenia. Poprzez taki kolektor i promieniowanie słoneczne nasze domy stają się oszczędne i ekonomiczne. Domy tego typu mają wysoką wartość na rynku.

kolektory solarne na dachu

kolektory solarne na dachu fot. www.modern-parents.com

Ogrzewanie słoneczne jest popularne, bardzo tanie i pozytywnie wpływa na nasze środowisko. Dlatego ludzie robią tak, aby jak najwięcej stworzyć sobie możliwości produkcji energii. W dzisiejszym świecie produkowanie energii naturalnej jest bardzo modne. Można zauważyć produkowaną energię przez wiatraki czy młyny wodne. Natomiast jest to proces zdecydowanie rzadszy niż produkcja energii ze słońca. Energii słonecznej mamy ogromną ilość, dlatego musimy potrafić ją wykorzystywać. Świat będzie piękniejszy, powietrze będzie zdrowsze, ludzie będą mniej chorować, zieleń będzie miała lepsze warunki do funkcjonowania. Każdy z nas chciałby by przez niego zakupiony kolektor uzyskiwał dużą ilość uzyskiwanego ciepła. Żeby taki kolektor można było wykorzystać maksymalnie pamiętajmy o tym, że musi być odpowiednia instalacja i położenie.

Ogrzewanie słoneczne możemy podzielić na dwa rodzaje. Pasywne i aktywne. Na czym polegają poszczególne rodzaje? Ogrzewanie słoneczne pasywne polega na ogrzewaniu mieszkania poprzez zamontowanie w nim dużych okien, tak zwanych świetlików itd. Regulatorem ogrzewania pasywnego mogą być na przykład żaluzje, rolety, zasłony. Używane są tutaj niekiedy powietrze kolektory. Ogrzewanie słoneczne aktywne polega z kolei na zamontowaniu kolektorów słonecznych, które wyżej zostały omówione. Taki model zapewnia nie tylko ogrzanie pomieszczenia, ale również korzystanie z urządzeń w Sposób ekonomiczny i ekologiczny, podgrzewanie wody itp. Któregokolwiek ze sposobów by nie użyć jedno warto wiedzieć. Należy korzystać z nowych technik jakie niesie nam świat współczesny oraz przyszłość, aby zapobiec nieszczęściu jakim jest całkowite zużycie zasobów nieodnawialnych, a co za tym idzie zagłada świata.

– szko

Więcej w kategorii: Kolektory słoneczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Kolektory słoneczne, czyli bateria na dachu

  1. Artykuły o kolektorach a wszystkie zdjęcia pokazują panele fotowoltaiczne…