Ogrzewanie łazienki

04.08.2013

Zgodnie z przepisami, temperatura łazienki powinna być utrzymana na poziomie 24 stopni Celsjusza, czyli o 4 stopnie wyżej niż w sąsiadujących z nią pomieszczeniach. Ogrzewanie łazienki jest więc dość specyficzną sprawą.

W domach z wodną instalacją, jako ogrzewanie w łazience zazwyczaj montuje się grzejnik bądź ogrzewanie podłogowe. To ostatnie wybierane jest coraz chętniej, gdyż zapewnia to przyjemną temperaturę w pomieszczeniu, w którym przeważnie podłoga wyłożona jest zimną terakotą.

Grzejnik rurowy do łazienki

Grzejnik rurowy do łazienki

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Ogrzewanie podłogowe elektryczne fot. Devi Danfoss

 

 

 

 

 

 

Ogrzewanie podłogowe nie pokrywa jednak całkowitego zapotrzebowania na ciepło ze względu na ograniczoną powierzchnię, na której można je instalować. Rur grzewczych nie kładzie się pod elementami stałej zabudowy takimi jak kabina prysznicowa, wanna czy miska ustępowa. W związku z tym w łazience zwykle umieszcza się dodatkowo grzejnik.

Grzejnik może być zwykły płytowy bądź członowy. Wielu producentów nie zaleca instalowania grzejników płytowych wykonanych ze stali w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienka. Najczęściej więc stosuje się wielofunkcyjny grzejnik drabinkowy. Oprócz funkcji grzewczej, może on zastępować wieszak na ręczniki lub służyć jako suszarka dla niektórych elementów naszej garderoby. Grzejniki drabinkowe występują często z grzałką elektryczną, dzięki czemu można korzystać z grzejnika w czasie, gdy instalacja centralnego ogrzewania jest wyłączana.

Ogrzewanie w pokoju kąpielowym uzupełnić możemy elektrycznym ogrzewaniem podłogi z mat grzewczych lub kabli. Atutem mat grzewczych jest fakt, że ze względu na niewielką grubość nadają się one świetnie do układania na podłodze, której poziomu nie chcemy podwyższać. Elektryczne ogrzewanie umożliwia podobnie jak grzejnik wyposażony w grzałkę uniezależnienie się od sezonu grzewczego i ogrzanie łazienki bez względu na porę roku.

Więcej w kategorii: Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe

Instalacja ogrzewania podłogowego

Wodne ogrzewanie podłogowe zaliczane jest do ogrzewania akumulacyjnego. Jego zastosowanie umożliwia wykorzystanie kotłów gazowych, także…

więcej

Aranżujemy kominek

aranżacja kominka

Aranżacja kominka poprzez odpowiednie gotowe panele lub też własnoręcznie wykonane elementy możliwa jest na dziesiątki,…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>