Aranżacja basenu w ogrodzie

16.07.2012

Budowa dużego basenu to bardzo droga inwestycja. Spotykamy je najczęściej na działkach czy przydomowych ogrodach. Są one wizytówką nie tylko naszego ogrodu ale całej posesji. 

Zanim zaczniemy budować nasz wymarzony basen musimy podjąć pewne kroki. Musimy zaaranżować naszą posesję, przemyśleć jak basen ma być duży, w jakim kształcie czy w której części naszego ogrodu będzie on się znajdował. Takie działania możemy podjąć sami, jak i powierzyć specjalistycznym firmom, które zajmują się aranżacją ogrodu, czyli po prostu stworzą plan .Ma to na celu, aby nasz basen pięknie komponował się z innymi elementami posesji na przykład z domkiem, żywopłotem czy otaczającymi roślinami.

basen w ogrodzie

basen w ogrodzie fot. homedesigne.uk

Oprócz wspaniałego wygląda ważny również jest komfort kąpieli i to żebyśmy nie męczyli się będąc w jego otoczeniu tylko odpoczywali. W koło takiego basenu jak i w jego niecce możemy pomyśleć o różnego rodzaju oświetleniu, które w wieczorowych porach podczas kąpieli rodzinnych będą wprowadzały niesamowity nastrój. Pomyślmy również o różnych wejściach do basenu. Najbardziej typowymi są drabinki. Wygodnym elementem jest również siedzisko na obrzeżach basenu, po to by można było usiąść, kiedy na przykład zmęczymy się, lub gdy chcemy jedynie pomoczyć nogi w wodzie naszego basenu.

Taki basen można również pokryć dachem, co w złych warunkach atmosferycznych pozwoli nam na komfortowe kąpanie. Zabezpiecza to także przed różnego rodzaju pyłkami, liśćmi  drzew, które nie będą wpadać do basenui zanieczyszczać wody.  Ważnym elementem ozdobnym basenów są wnętrza niecki, które bardzo wpływają na wizualną atrakcyjność.

basen kryty dachem

basen kryty dachem fot. www.nabuzz.com

Wpływają także na komfort kąpieli. Każdy z nas by chciał wchodząc do basenu widzieć przeźroczystą wodę, a pod nią jakieś ulubione kolory na przykład zieleń, czy różnego rodzaju wzorki. Nawet z góry patrząc na dno basenu, kiedy widzimy różnego rodzaju odblaski, kolory czy motyw dekoracyjny  wpływa to bardzo pozytywne na nas i dodaje estetyki całemu kąpielisku. Jest kilka możliwości aby wnętrze niecki i ściany basenu wyglądało cudownie. Na rynku można zakupić specjalne farby, które nie odpryskują i nie rozmazują się w wodzie.

Bardzo modne i eleganckie są w różnych kolorach, kształtach oraz o różnych wielkościach  mozaiki szklane, ceramiczne, których atutem jest to, że poprzez ich użycie jesteśmy w stanie wykończyć każdą konstrukcje basenu. Mogą być one wklęsłe lub wypukłe. Są także różnego rodzaju specjalnie przystosowane do takich warunków wykładziny basenowe PCV. Takie wykładziny nie tylko są elementem wykończeniowym niecki ale również mają właściwości izolacyjne. Pamiętajmy o tym, że zanim zdecydujemy się na wybudowanie basenu w naszym ogrodzie czy posesji przemyślmy bardzo dużo spraw związanych z tą inwestycją. Bardzo dokładnie i powoli musimy przemyśleć plan działania, musimy dopracować każdy szczegół, tak aby nie tylko na nas robiło to wrażenie ale także na naszych gościach. A kiedy nie jesteśmy pewni zdajmy się na ręce fachowców, którzy pomogą nam zaprojektować nasz ogród.

Budowa basenu  to inwestycja, która wymaga dużego nakładu prac, oraz środków finansowych. Kiedy już mamy własną działkę, piękny dom, który jest otoczony ogrodem, w którym wybudowaliśmy duży basen, pozostaje nam tylko korzystać z uroków lata, kąpać się regenerować siły, relaksować się i spędzać miłe dni czy to z rodziną czy przyjaciółmi podczas kąpieli. A chwile spędzone w ogrodzie, gdzie jest piękny, duży dom, kwitnąca zieleń i basen będą długo wspominane. Nawet perspektywa spędzenia urlopu w domu nie jest wówczas taka straszna.

 

 

Więcej w kategorii: Architektura w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>