Czyszczenie basenu

20.07.2012

Czyszczenie basenu jest czynnością konieczną. Czymże byłby on, gdyby nie był poddawany co jakiś czas takim zabiegom? Odpowiedź jest prosta – bagnem. 

W bagnie raczej się nie wykąpiemy, a więc czyszczenie basenu jest sprawa konieczną. Co pewien okres czasu baseny przechodzą przez poszczególne etapy prac konserwacyjnych i czyszczenia. Jednakże nasze pytanie brzmi dzisiaj, czym to się robi i w jaki Sposób. Otóż metod na czyszczenie basenu jest wiele. Rynek oferuje nam ogromną ilość wszelakiego rodzaju urządzeń, które pozwalają nam skutecznie zbierać zanieczyszczenia z powierzchni wody oraz dna basenu. Rozpiętość cenowa owych urządzeń również jest przeogromna.

czyszczenie basenu

czyszczenie basenu fot. aspoolmaintenance.com

Ale czy jakość idzie z ceną w parze? Z reguły tak, chociaż są wyjątki. Wybór przez nas urządzeń przy pomocy których przeprowadza się czyszczenie basenu zależeć będzie w dużym stopniu od naszych możliwości finansowych. Asortyment jak już wcześniej wspomniałam jest olbrzymi. Mamy dostępne zarówno ręczne szczotki jak i w pełni zautomatyzowane odkurzacze. Niektóre narzędzia posiadają tę cechę, że są niezbędne w naszych schowkach, w schowkach właścicieli basenów. Nie można się bez nich obyć przy czyszczenie basenu.

Należą do nich podbieraki, które służą do wyławiania liści i innych zabrudzeń z powierzchni wody. Podbieraki umieszczane są z reguły na długich z reguły teleskopowych rurach. Dzięki temu regulujemy sobie rączkę podbieraka na długość przez nas pożądaną. Jednocześnie wykonywane są one z lekkich materiałów, w taki sposób aby nie obciążać naszych rąk i aby z łatwością osoba, która posługuje się urządzeniem mogła z niego korzystać.

czyszczenie basenu

czyszczenie basenu fot. aspoolmaintenance.com

Podbieraki bardzo często mają dodatkową funkcję, a mianowicie posiadają tak zwane skrobaki. Służą one usuwaniu brudu zalegającego na dnie basenu. Bardziej zmechanizowanym sposobem czyszczenia basenów jest użycie ręcznego lub automatycznego odkurzacza. Jest to urządzenie droższe ale bardziej wygodniejsze. Warunek jest tylko taki, że w pobliżu basenu musi znajdować się gniazdo elektryczne. Typ ręczny odkurzacza wyposażony jest w teleskopową rurę, szczotkę i filtr przepływowy wody. Inną odmianą jest odkurzacz automatyczny przy pomocy którego  czyszczenie basenu jest łatwiejsze. Jest to droższy wariant ale zdecydowanie wygodniejszy. Odkurzacz automatyczny sterowany jest bardzo często za pomocą mikroprocesora lub pilota. Rozwiązaniem bardzo często stosowanym jest zamawianie ekipy sprzątającej baseny. Wówczas, my jako właściciele posesji i znajdującego się na niej baseny, nie angażujemy własnej siły, energii i czasu tylko zlecamy wykonanie tych czynności fachowcom. Wybierając to czyszczenie basenu nie musimy zaopatrywać się w drogie urządzenia czyszczące, które ekipa posiada na swoim stanie.

Elementem niezmiernie potrzebnym w każdym basenie jest pompa. Woda w basenie powinna być w ciągu doby kilkakrotnie filtrowana. Tylko taka woda jest czysta i zdrowa oraz bezpieczna dla nasze skóry. Musimy sobie zdawać sprawę, ze kąpiąc się w basenie niejednokrotnie przedostaje się ona do wnętrza naszego organizmu. Zanieczyszczona może powodować groźne choroby wywołane bakteriami. Pamiętajmy, że piękna niebieska woda, którą widzimy na filmach nie bierze się znikąd. Wymaga ona poświęcenia i trudu. Jest to jednak możliwe do wykonania, ale wiąże się z posiadaniem odpowiedniej wiedzy w tym temacie oraz nakładem pracy. Bez tego woda nie będzie krystaliczna, przejrzysta i czysta. Tylko zastosowanie odpowiednich preparatów jest w Stanie pozwolić nam osiągnąć taki efekt. W przeciwnym razie w parę dni nasz basen może zamienić się w brudne bajoro, a ścianki basenu porośnie zielona, śliska maź.

Więcej w kategorii: Architektura w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>