Storczyki

16.02.2013

Jeśli mówimy o modzie dotyczącej wystroju domu lub mieszkania, na pewno uwzględnia ona także rośliny. Storczyki są w każdym nowoczesnym domu.

Storczyki są cenione ze względu na swoje walory dekoracyjne, ale prawdą jest, że nie są łatwe w uprawie. Gdy przekwitają, dokładamy wszelkich starań, by zakwitły ponownie, ale niestety, nieczęsto się to nam udaje.

storczyki we wnętrzu

Warto wiedzieć, że storczyki preferują wschodni lub zachodni parapet okienny. Są to miejsca niezbyt nasłonecznione, ale oświetlone. Jeśli zaś chodzi o podłoże, rośliny te dzielą się na dwie grupy. Pierwsza  to epifity, które rosną na korze drzew, mchu,  porostach. Druga grupa, storczyki naziemne, rosną na ziemi. Dobrze, gdy podłoże do uprawy składa się z kory sosnowej, wysokiego torfu, liści bukowych, mchu torfowca i węgla drzewnego. Domieszkę stanowić powinny zleżałe igły sosnowe, styropian i włókno kokosowe. Doniczka ze storczykiem powinna zawierać drenaż z kawałków potłuczonych glinianych doniczek, żużla, styropianu czy keramzytu.

Kupując w sklepie doniczkę ze storczykiem należy zwrócić uwagę na jej stan ogólny – dokładnie oglądamy liście, pędy, kwiaty i korzenie. Sprawdzamy, czy nie widać pleśni lub szkodników. Sprzedawca powinien w odpowiedni sposób oznaczyć roślinę, podając jej nazwę, a także udzielić nam wyczerpujących informacji na temat jej wymagań.

Pamiętajmy, by storczyki podlewać codziennie i nie martw się o jakość wody.

Więcej w kategorii: Rośliny

Storczyki

storczyki we wnętrzu

Jeśli mówimy o modzie dotyczącej wystroju domu lub mieszkania, na pewno uwzględnia ona także rośliny….

więcej

Truskawki i ich uprawa

owoce truskawki

Truskawki są jednym z najsmaczniejszych polskich owoców, maja one wiele właściwości odżywczych, zawierają ogromna dawkę…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>