Drzwi ze szkła

28.05.2011

Coraz częściej szukamy rozwiązań niestandardowych i oryginalnych pomysłów na aranżację wnętrza. Nic dziwnego, że coraz częściej dostrzegamy potencjał dekoracyjny, który drzemie w szkle. Drzwi ze szkła to hit ostatnich sezonów.

Drzwi ze szkła,  stanowią niezwykle efektowne uzupełnienie tradycyjnych wnętrz, w których króluje drewno. Ich delikatna elegancja sprawia, że równie doskonale prezentują się w nowoczesnej, wręcz futurystycznej aranżacji.

glass-doors-design

glass-doors-design

Szkło wczoraj i dziś

Szkło, w dekoracji wnętrza stosowane jest nie od dziś. Czasy największej świetności szkła w jego artystycznej postaci to oczywiście czasy witraży. Jeszcze na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku gościło szkło witrażowe w oknach i drzwiach. Niestety następne lata przyniosły fascynacje innymi materiałami. Najpopularniejszym zastosowaniem szkła w ostatnich dziesięcioleciach, w klasycznie zaprojektowanej przestrzeni, było wkomponowywanie tafli w drewnianą ramę drzwi lub blatu. Dziś szkło wraca na salony by zająć zasłużone miejsce, które przyznaje mu nowoczesny design.

Drzwi szklane

Zastosowanie szkła we wnętrzu

Szkło to szlachetny materiał, który coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w nowoczesnych wnętrzach. Szkło chętnie stosowane jest jako alternatywa dla płytek ściennych, może pełnić funkcję ścianki działowej, blatu czy drzwi i to nie tylko drzwi do szaf i wszelkiego rodzaju wnęk. Moda na drzwi wewnętrzne wykonane z pełnej szklanej tafli zatacza coraz szersze kręgi. Szkło zastosowane w aranżacji wnętrza określa je stylistycznie. Gustowne wzornictwo nowoczesnych drzwi wykonanych ze szkła, bazuje na prostych formach geometrycznych oraz szerokich taflach szkła, umożliwiających swobodną grę świateł. Przez co, coraz chętniej stosowane w aranżacji wnętrza są różnego rodzaju drzwi ze szkła.

Rodzaje i właściwości szkła

Do wykonania pełnych drzwi ze szkła, wykorzystuje się najczęściej hartowane szkło ornamentowe. Tafle szkła mogą być zdobione atrakcyjnym wzorem o gęstej strukturze, który sprawia ze szkło jest mniej przezroczyste, natomiast wzór z delikatnym rysunkiem daje wrażenie otwartej przestrzeni za nimi. Drzwi szklane mogą być też wykonane z piaskowanego szkła, lub zdobionego piaskowanym ornamentem.

Dostępność kolorów, wzorów i rozmiarów, może przyprawić o zawrót głowy. Nowoczesna technologia pozwala na wykonanie szkła, które jest dość odporne na stłuczenia i uderzenia. Oczywiście nie jest to materiał całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale ulęgając im rozpada się na drobne cząsteczki jak szyba samochodowa.

Cena wewnętrznych drzwi ze szkła nie jest niska. Jest to produkt ekskluzywny i chyba takim pozostanie. Najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem drzwi szklanych są tu względy estetyczne a te nie podlegają ani dyskusji, ani rozsądkowi.

Więcej w kategorii: Drzwi wewnętrzne

Jak wybrać drzwi

drzwi www.sxc.hu

Mimo, że coraz częściej i chętniej żyjemy na otwartej przestrzeni, rezygnując lub wręcz likwidując ściany,…

więcej

Drzwi wewnętrzne

Drzwi harmonijkowe

Oferta drzwi dostępnych na rynku jest szeroka i różnorodna.  Aby właściwie wybrać drzwi wewnętrzne do…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Drzwi wewnętrzne

  1. Rzeczywiście spośród wszystkich czynnosci jakich możemy dokonać w interesie odświeżenia drzwi i ja najbardziej polecam między innymi przemalowanie ich faktury na inny kolor. Swoje przemalowalam na kolor biały i dzięki temu wyglądają naprawde dobrze, aż trudno uwierzyć, że służą mi już tyle lat.