Profile okienne Veka

08.03.2012

Czy profile okienne to po prostu okna?

Profile okienne

Profile okienne fot. Veka

Na to pytanie można odpowiedzieć tak: profile to jeszcze nie okna, ale bez profili nie ma okien. Profile zwane też kształtownikami okiennymi to najprościej mówiąc ramy, w których zamontowane są szyby. Dopiero ten duet w połączeniu z okuciami tworzy okno.

Często więc kto inny jest producentem profili, a kto inny całych okien. Na przykład firma Oknoplast wykorzystuje do produkcji okien właśnie profile Veka. Jakość zastosowanych profili to podstawa dobrych okien.

Veka jako jedyna w Polsce produkuje profile wyłącznie najwyższej klasy A*. Jeśli więc kupujemy okna z tymi profilami, mamy gwarancję ich solidności. Dlatego warto dowiedzieć się od sprzedawcy kto jest producentem profili i sprawdzić jakiej klasy produkt oferuje. Niestety na gotowym oknie nie znajdziemy informacji o producencie samych profili.

Jakie są różnice pomiędzy klasami profili okiennych?

Zgodnie z normą PN-EN 12608:2004 profile są dzielone na klasy od A do C ze względu na grubość widocznych i niewidocznych ścianek profilu. Kształtowniki klasy A muszą mieć ścianki zewnętrzne o grubości minimum 2,8 mm, natomiast klasy B minimum 2,5 mm. Dla profili klasy C nie jest ustalona minimalna grubości ścianek (deklaruje ją producent). Ścianki zewnętrzne profili Veka klasy A* mają grubość 3 mm (plus/minus 0,2 mm), spełniają więc nie tylko normę klasy A, ale ją przewyższają.

 

autor: Joanna Zawadzka, www.veka.pl


Więcej w kategorii: Okna PVC

Nowoczesne okna

Okna

Nowoczesne okna mają duży wpływ na wygląd zewnętrzny domu i potrafią w niebanalny sposób podkreślić…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>