Jak urządzić mały pokój dziecka?

23.04.2012

Często podczas urządzania mieszkania w bloku, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Szczególnym problemem są oczywiście wąskie pokoje, szczególnie pokój dziecka. Przy takich pomieszczeniach ważny jest każdy centymetr. Jak jednak zmieścić w nim dziecko tak, by mogło w nim wygodnie żyć?

Przede wszystkim wzdłuż długiej ściany, poczynając od najdalszego roku, ustawmy łóżko. Najlepiej, gdy będzie to tapczan. Łóżka standardowe mają najczęściej 90 centymetrów. Do tapczanu powinno przylegać biurko, które dzięki stosunkowo niskim kosztom produkcji, można spróbować kupić na zamówienie. Da nam to pewność, że wykorzystamy każdą wolną przestrzeń pokoju dziecka.

Nawet w małym pokoju dziecka powinno być również miejsce na szafę, a książki i drobne rzeczy najlepiej ustawiać na regałach wiszących na ścianie. Nie ograniczają one wtedy miejsca w pokoju, a można na nich zmieścić naprawdę dużo.

Nie jest niestety możliwe, by w krótkiej notce dać więcej sensownych rad, co do urządzania wąskiego pokoju. Bardzo dużo zależy od naszej pomysłowości. Naprawdę warto spróbować pomyśleć, by dziecko miało przyjemne miejsce w mieszkaniu.

Więcej w kategorii: Porady o aranżacji wnętrz

Kolorowe lodówki

Coraz częściej producenci lodówek oferują nam kolorowe lodówki, których drzwiczki są oklejone kolorowymi wzorami. Wzory…

więcej

Dodaj komentarz