Co to jest kominkowy system grawitacyjny?

18.08.2011

Kominkowy system grawitacyjny to system rozprowadzania nagrzanego powietrza z paleniska do całego mieszkania. Składa się on sieci rur aluminiowych, montowanych w ścianach budynku, łączących palenisko z każdym pomieszczeniem. Dzięki temu rozpalając ogień w kominku nagrzewamy nie tylko nasz salon, ale również dom. Kominkowy system grawitacyjny pomimo wielu zalet nie jest wykorzystywany w polskim budownictwie jako główne źródło ogrzewania. Wynika to głównie z faktu, że w kominku palimy jedynie drewnem, przez co trudno byłoby uzyskać odpowiednią ilość ciepła, aby wyrównać wychładzanie się budynku w okresie zimowym. Niemniej przy domach pasywnych oraz energooszczędnych kominkowy system grawitacyjny jest możliwy oraz wysoce ekologiczny.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?