Czym jest gruntowy wymiennik ciepła?

17.08.2011

Gruntowy wymiennik ciepła (GWC) to urządzenie wykorzystywane przy wentylacji mechanicznej. Zazwyczaj jest to dość długa rura zakopana w ziemi poniżej pewnego poziomu, przy którym panuje stała temperatura. Wewnątrz tej rury przepływa świeże powietrze doprowadzane do mieszkania. Gruntowy wymiennik ciepła to wyjątkowo proste urządzenie pozwalające na wykorzystanie stałej temperatury gruntu do podgrzewania wprowadzanego do mieszkania powietrza zimą a latem do jego schładzania. Dzięki temu możemy całkowicie zrezygnować z klimatyzacji latem oraz obniżyć rachunki za ogrzewanie zimą.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?