Czym są samoregulujące przewody grzewcze?

15.10.2011

Jest to jedno z oferowanych rozwiązań elektrycznego ogrzewania podłogowego. Elementem grzewczym są tutaj specjalne przewody grzewcze wykonane z polimeru, który w zależności od temperatury otoczenia zmienia swoje właściwości. Dodatkowo są one wyjątkowo łatwe przy montażu oraz nie ograniczają w żaden sposób aranżacji wnętrza. Wszystko dzięki temu, że przewody grzewcze w odróżnieniu od elektrycznych mat grzewczych można je w każdym miejscu przyciąć, dowolnie łączyć ze sobą poszczególne elementy i umieszczać meble bezpośrednio na ogrzewanych częściach podłogi bez obawy o instalacje lub meble – przewody grzewcze samoistnie ograniczają wydzielanie ciepła w tych miejscach.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

4 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  2. nie znam się aż tak na tych agregatach ale mam od Kruzera, na benzynę. taki mały na jakieś braki prądu – kieydś dość często wyłączali i zdecydowałem się kupic. któreś są lepsze/gorsze?