Dlaczego z klimatyzatorów wydziela się nieprzyjemny zapach?

15.04.2012

Nieprzyjemny zapach, który możemy odczuwać w powietrzu wychodzącym z klimatyzatorów czy wentylatorów jest wyjątkowo uciążliwy. Pomimo obiegowej opinii nie jest on jednak normalny. Świadczy on o rozwoju grzybów i pleśni w kanałach powietrznych naszej wentylacji. Jest to bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia, dlatego nie należy traktować tego jako normę. Może wynikać ze zbyt rzadkiego konserwowania całego systemu lub wadliwej konstrukcji. Dlatego jeśli wyczujemy tego rodzaju zmiany powinniśmy niezwłocznie przeprowadzić przegląd całej instalacji.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?