Filtr wodny – czym kierować się przy zakupie?

09.10.2011

Decydując się na filtr wodny powinniśmy dostosować go przede wszystkim do rodzaju wody, jaka płynie w naszym kranie. Rodzaj wody jest tu czynnikiem podstawowym, ponieważ każdy może wymagać odmiennego filtrowania. Inny filtr wodny stosowany jest w przypadku wody z ujęć powierzchniowych, z jakich korzysta większość mieszkańców dużych miast a zupełnie inny w przypadku ujęć wody na wsi. Tam częściej może istnieć prawdopodobieństwo, zanieczyszczenia jej środkami ochrony roślin czy nawozami organicznymi, które mogą przesiąkać do wód gruntowych. Jeszcze inne filtr wodny, stosowane jest w przypadku wód ze studni głębinowych, ponieważ te wymagają często usunięcia nadmiaru żelaza czy magnezu.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?