Jak działa ogrzewanie podłogowe?

28.10.2011

Ogrzewanie podłogowe działa na podobnej zasadzie, co tradycyjne. Potrzebne jest źródło zasilania i grzejniki. Woda nagrzewana jest energią dostarczaną przez piec elektryczny, gazowy, węglowy lub czerpaną z innego źródła i rozprowadzana przez sieć rurek po domu. Różnicą jest jednak to, że ogrzewanie podłogowe emituje ciepło, jest to cała powierzchnia podłogi. Takie rozwiązanie pozawala lub wręcz wymusza obniżenie temperatury wyjściowej, do jakiej nagrzewana jest woda do 35-45°C. W przypadku ogrzewania tradycyjnego temperatura ta wynosi nawet 80°C. Ogrzewanie podłogowe może być zasilane przez alternatywne źródła zasilania takie jak baterie solarne czy pompy ciepła, co jest praktycznie niemożliwe w przypadku ogrzewania tradycyjnego.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?