Jak usunąć osad z płytek w basenie?

23.04.2012

Niezależnie od tego, jak często i jak mocno chlorujemy wodę w basenie, glony świetnie sobie radzą. I te czarne, pozostawiające ciemny osad nawet po chlorowaniu, i te zielone, których osad jest śliski i teoretycznie łatwiejszy do usunięcia. Istnieje wiele sposobów przeciwdziałania, jednak najskuteczniejsze, jak to najczęściej bywa, okazują się sposoby najprostsze.

Należy w tym celu zastosować chlorową terapię uderzeniową, tzw. chlorowanie uderzeniowe. Co jakiś czas, należy mocno chlorować wodę i najlepiej jeśli będzie to trwało co najmniej trzy czy cztery dni (w niektórych przypadkach nawet pięć). Po chlorowaniu należy usunąć większe resztki, a po wypuszczeniu wody z basenu dokładnie umyć całość twardą szczotką.

Identycznie sposób wygląda w przypadku obu rodzajów glonów – tych czarnych oraz zielonych. I w obu przypadkach przynosi doskonałe rezultaty.

Wzmocnienie efektu można również uzyskać dzięki dodaniu środka przeciw glonom w dużym stężeniu. Wtedy mamy już całkowitą pewność, że zyskaliśmy czyste płytki i fugi w basenie i że ten stan będzie się utrzymywał dłuższy czas.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?