Jak zabezpieczyć i uszczelnić szambo?

26.04.2012

Na terenach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych często zdarza się, że woda dostaje się do zbiornika szamba. Szczególnie jeśli szambo wykonaliśmy na przykład z kręgów betonowych i nie zadbaliśmy o jego odpowiednie zabezpieczenie. W przypadku gdy nastąpi taka sytuacja powinniśmy uszczelnić szambo.

Po wypompowaniu wody i oczyszczeniu szamba należy przy użyciu zaprawy wodoszczelnej szybkowiążącej wykonać uszczelnienia szczególnie na łączeniu kręgów betonowych, gdzie bardzo często dochodzi do przesiąkania wody. Poza tym należy też wykonać z tej samej zaprawy klin na łączeniu dna szamba oraz jego ściany – to kolejne newralgiczne miejsce.

Nie zaszkodzi też pokrycie całego szamba kilkoma warstwami powłoki z zaprawy cementowej z dodatkiem środka przeciwdziałającemu wchłanianiu wody.

Tak zabezpieczone szambo powinno służyć nam przez kolejne lata. Warto poświęcić trochę czasu na możliwie staranne wykonanie powyżej opisanych prac, by mieć stuprocentową pewność jakości, a także by nie wypompowywać i nie czyścić całego szamba już po dwóch czy trzech latach.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?