Jaki poziom wilgotności w mieszkaniu, domu?

25.04.2012

Optymalny poziom wilgotności w domu czy mieszkaniu wynosi od 50 do 60 procent. Dostępne są odpowiednie urządzenia, które pozwalają elektronicznie zmierzyć wilgotność powietrza. Nie są drogie, a ich dokładność jest wystarczająca. Warto zainteresować się poziomem wilgotności, ponieważ zbyt suche powietrze powoduje podrażnienia błon śluzowych, bóle gardła, katar czy złe samopoczucie. Zbyt wilgotne powietrze może prowadzić natomiast do wychodzenia wilgoci na ścianach, pojawianiu się nalotu czy grzyba. Denerwujący jest również zapach stęchlizny i wieczne problemy z suszeniem ubrań czy ręczników.

Oczywiście na wszystko są sposoby. Najlepiej przy zbyt suchym powietrzu zainwestować w nawilżacze elektryczne lub rozwieszać wilgotne ręczniki na kaloryferach. W przypadku wilgotnego powietrza trzeba zapewnić odpowiednią wentylację i temperaturę w budynku – to już jednak dużo bardziej rozbudowany temat.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?