Jakie są oznaki złego funkcjonowania wentylacji?

15.04.2012

Najczęstszą oznaką złego funkcjonowania wentylacji mechanicznej jest nieprzyjemny zapach. Zapach ten wydzielają rozwijające się grzyby i pleśnie oraz ich zarodniki. Są one bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia, dlatego powinniśmy niezwłocznie poddać całą wentylacje przeglądowi. Drugą oznaka jest mniejsza wydajność systemu. Dotyczy to szczególnie systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Jeśli pomimo ustawienia pewnej temperatury system taki nie jest w stanie do niej dojść a nie panują w mieszkaniu żadne ekstremalnie wysokie temperatury, możemy uznać, że spadła jego wydajność. Ostatnią oznaka jest wyraźne zwiększenie się poboru prądu przez instalacje pomimo braku większych zmian temperaturowych.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?