Jakie warunki musi spełniać wentylacja kuchni?

15.07.2011

Istnieją przepisy budowlane określające wymaganą intensywność wentylacji dla każdego pomieszczenia w tym wentylacja kuchni. Jeśli dane pomieszczenie nie spełnia tych kryteriów, projekt nie zostanie dopuszczony. Wentylacja kuchni w zależności od używanej kuchenki są to odpowiednio 70 m3 na godzinę dla kuchenki gazowej i 50 m3 dla elektrycznej. Dodatkowo zaleca się stosowanie odpowiednich wywietrzników elektrycznych zwiększających czasowo przepływ powietrza do 120 m3 na godzinę. Największym problemem stanowią kuchnie położone w głębi mieszkania. W ich przypadku często jest konieczne montowanie osobnych ciągów powietrznych, ułatwiających przepływ powietrza. Jednak szczegóły konstrukcji systemów wentylacji zależą od konstrukcji samego mieszkania. Dlatego w celu szczegółowych informacji dla naszej kuchni, należy skontaktować się z odpowiednimi fachowcami.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?