Jakie zabezpieczenia powinien mieć agregat prądotwórczy

27.04.2012

Zabezpieczenia są jednymi z ważniejszych elementów i to właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę gdy zamierzamy kupić agregat prądotwórczy. Na każdym urządzeniu jest oczywiście zawarta informacja na temat zabezpieczeń, a i sprzedawca powinien nam jej udzielić, jednak najlepiej będzie, jeśli sami trochę się w tej kwestii podszkolimy.

Najpopularniejszym zabezpieczeniem jest wyłącznik przeciążeniowy, czyli taki, który rozłączy podawanie prądu, jeśli odbiornik przekroczy pobór mocy.

Kolejnym rodzajem zabezpieczenia jakie może posiadać agregat prądotwórczy jest wyłącznik przeciwporażeniowy, który rozłącza urządzenie przy zwarciu. Tego typu bezpieczniki używane są również w instalacji domowej.

Bezpiecznik termiczny natomiast wyłącza urządzenie, gdy silnik osiągnie zbyt wysoką temperaturę – głównie następuje to po wielu godzinach pracy pod dużym poborem mocy odbiorników podłączonych do agregatu. Nie zawsze jest stosowany, jednak uważany jest za bardzo przydatny dodatek zabezpieczający.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?