Ogrzewanie kominkiem domu

31.10.2011

Wielu specjalistów spiera się czy oraz w jakim stopniu ogrzewanie kominkowym systemem grawitacyjnym nadaje się do tego rodzaju budowli. Musimy pamiętać, że medium przenoszącym ciepło jest w tym systemie powietrze a nie woda. Powoduje to znacznie szybsze przekazywanie ciepła. Innymi słowy ogrzewanie kominkiem to szybko nagrzewa mieszkanie, ale również powietrze zawarte w rurach szybko się wychładza. Dobrze wyizolowane rury powinny bezproblemowo przekazać nagrzane powietrze bez względu na odległość, jaką musi pokonać. Niemniej w praktyce, część ciepła przenika do ścian zanim trafi do pomieszczenia docelowego. Dlatego wielu specjalistów podaje jako graniczną wartość dla efektywnego wykorzystywanie te ogrzewanie kominkiem na poziomie energooszczędnego budynku trzy poziomowego, przy założeniu, że palenisko znajduje się na parterze.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?