Ogrzewanie kominkiem wady i zalety

04.12.2011

Ogrzewanie kominkiem to bardzo szybkie rozprowadzanie ciepła w całym mieszkaniu. Dzięki mieszaniu się ciepłego, napływającego powietrza z starym, temperatura w mieszkaniu zwiększa się niemal natychmiast po rozpaleniu kominka. Dodatkowo ogrzewanie kominkiem to jest dość tanie, ekologiczne i nie wymaga poświęcania żadnego pomieszczenia w formie kotłowni. Do wad z pewnością należy mocne wysuszanie powietrza. Trzeba również pamiętać, że o ile cały budynek zostaje bardzo szybko nagrzany, po wygaszeniu paleniska, natychmiast kończy się napływ ciepła. Trzeba również codziennie rozpalać w kominku oraz dbać o utrzymanie odpowiedniej temperatury bez pomocy automatyki. Ogrzewanie kominkiem jest przede wszystkim skuteczne tylko w domach energooszczędnych. W pozostałych może funkcjonować jedynie jako dodatkowe źródło ciepła.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?