Umywalka, jak ją wymienić?

23.04.2012

Montaż umywalki wydaje się prostą czynnością i można powiedzieć, że tak jest. O ile pamiętamy o kilku ważnych kwestiach.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy rozstaw śrub kotwiących, do których będzie przymocowana umywalka, pasuje do rozstawu nowej umywalki. Warto tego przypilnować, a wtedy zaoszczędzimy sobie trochę pracy związanej z wierceniem nowych dziur. Czasami, szczególnie w przypadku łazienek w bloku, wywiercenie głębokiego otworu w płycie betonowej może zająć sporo czasu, sił i nerwów.

Jeśli otwory nie pasują, od razu radzimy znaleźć wiertarkę udarową o dużej mocy i specjalne wiertło do betonu.

Samo podłączenie do sieci kanalizacyjnej nie powinno być problemem. Znormalizowane średnice pozwalają na szybki i niekłopotliwy montaż. W zasadzie jest już po wszystkim, jednak trzeba pamiętać o podłączeniu baterii. Nowa bateria zawsze ma schemat i instrukcję montażu, dlatego nie ma z tym w zasadzie żadnego problemu.

Nic tylko ruszać do dzieła!

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?