Wentylacja mechaniczna – kiedy zamontować?

15.08.2011

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna może być zamontowana w każdym domu. Sprawa wygląda jednak trochę inaczej w przypadku gdy jest to wentylacja mechaniczna wywiewna. Typ ten jest znacznie częściej montowany ze względu na swoją cenę i prostotę przy projektowaniu i montażu. Jednak nie nadaje się do domów z otwartą komorą spalania w jednym z pomieszczeń lub, jeśli w mieszkaniu jest kominek. W takim wypadku system wywiewny powodowałby zasysanie spalin i pyłów do wnętrza pomieszczenia.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?